W ciągu ostatnich dni wysyp kierujących “pod wpływem”

0
305
fot. ZielonaNews.pl

W ciągu minionych 5 dni zielonogórscy policjanci zatrzymali 5 kierujących pod wpływem alkoholu, 4 kierujących pod wpływem narkotyków i aż 7 kierujących z zakazami prowadzenia lub cofniętymi uprawnieniami. – Wszyscy Ci kierujący popełnili przestępstwa – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.
Większy ruch na drogach, więcej przewinień

Teraz kiedy ruch jest większy, policjanci zatrzymują codziennie nawet kilku kierujących, którzy rażąco łamią przepisy prawa. – W ciągu ostatnich 5 dni policjanci zielonogórskiej KMP oraz policjanci SPPP KWP w Gorzowie Wlkp. pełniący służbę na terenie naszego powiatu zatrzymali 5 osób kierujących w stanie nietrzeźwości, 4 kierujących pod wpływem narkotyków, 5 osób z sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów i 2 kierujących z decyzjami o cofnięciu uprawnień do kierowania – wyjaśnia rzeczniczka policji.
Mimo wzmożonych kontroli i zaostrzenia kar wciąż niemal każdego dnia zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący, a także coraz częściej kierujący pod wpływem narkotyków. – Wciąż też znajdują się nieodpowiedzialni, którzy mimo zakazów i cofniętych uprawnień decydują się kierować pojazdami – popełniając w ten sposób przestępstwo – alarmuje policja.

Alkohol ogranicza percepcję
Najbardziej niebezpieczne jest to, że zatrzymywani nietrzeźwi kierujący to często osoby, które mają w organizmie ponad 1,5 promila – taka ilość alkoholu znacznie ogranicza możliwości percepcyjne kierowcy i opóźnia jego reakcje na to co się dzieje na drodze. Ponad 2,8 promila miał zatrzymany w poniedziałkową noc w podzielonogórskiej Świdnicy 31-letni obywatel Ukrainy kierujący Oplem Vectra. Ponad 2 promile miał również zatrzymany o godzinie 10.00 w poniedziałek kierujący samochodem ciężarowym marki DAF 38-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Również ponad 2 promile „wydmuchał” 18-latek kierujący Audi A4 zatrzymany w niedzielę w Klenicy przez dzielnicowych KP Sulechów.

19-latek zatrzymany przy ul. Władysława IV
W Izbie Wytrzeźwień natomiast zakończył jazdę 19-latek zatrzymany przez policjantów SPPP w sobotę na ul.Władysława IV w Zielonej Górze. Mężczyzna kierował motorowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, zignorował policyjne sygnały do zatrzymania się i dodatkowo spowodował kolizję z samochodem osobowym.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here