W ciągu miesiąca kilka tysięcy osób odwiedziło park w Zatoniu

1
566
fot. ZielonaNews.pl

Park w Zatoniu został oficjalnie otwarty w połowie października. I kto był, ten wie, że cieszy się sporym powodzeniem. Zwłaszcza w dni wolne można było spotkać tu wielu spacerujących. Pracownicy Informacji Turystycznej od 13 grudnia do 17 stycznia zbierali dane na temat liczby aur parkujących w pobliżu. Wynika z nich, że w ciągu nieco ponad miesiąca, zaparkowano tu ponad tysiąc samochodów.
Pracownicy Informacji Turystycznej zliczali auta

Dane były zbierane w godzinach pracy informacji turystycznej w Parku Książęcym Zatonie od środy do niedzieli, w trzech turach: o godz. 12:00, 14:00 i 16:00. Liczone były samochody zaparkowane na parkingu przy budynku informacji turystycznej, przy świetlicy wiejskiej oraz wzdłuż drogi przy ul. Zatonie – Księżnej Doroty – informuje prezydent miasta Janusz Kubicki na swoim fanpage na Facebooku.

Skąd są przyjezdni?

fot. ZielonaNews.pl
Z informacji wynika, że w ciągu nieco ponad miesiąca ilość aut, które zaparkowały przy parku wyniosła 1291. W większości to zielonogórzanie, ale gości też nie brakuje. 69 procent (czyli 889 aut) miało rejestrację FZ. 99 aut (8 procent) było z rejestracją FNW, a 75 aut z rejestracją  FZI (co stanowi 6 procent). – Rejestracje pozostałych aut (17%) pochodzą z województw: lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, śląskiego, opolskiego, łódzkiego i małopolskiego oraz okazjonalnie pojawiały się auta z zagranicy, m.in. Niemiec, Belgii, Holandii czy Norwegii – wyjaśnia prezydent.

Ile osób mogło odwiedzić park?
Liczby osób odwiedzających park nie sposób policzyć z dokładnością co do jednej osoby, Mając dane dotyczące  liczby aut Informacja Turystyczna policzyła, że w tym czasie na terenie parku było 3873 osoby (przy założeniu, że w aucie znajdowały się trzy osoby). Warto też zauważyć, że poza zmotoryzowanymi na spacer do parku zielonogórzanie mogli przyjechać autobusem albo rowerem, a część osób mogło spacerować w parku w godzinach kiedy Informacja Turystyczna nie była czynna.  Urząd mierzy jednak wysoko i podkreśla, że celem projektu jest zwiększenie liczny odwiedzających do 10 tys. –  Patrząc na powyższe wyliczenia, można śmiało stwierdzić, że wskaźnik ten będzie bez problemu osiągnięty do połowy 2021 roku – czytamy na fanpage prezydenta miasta.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here