UZ nawiązał współpracę z Uniwersytetem z Nigerii

0
114
fot. K. Adamczewski/ Uniwersytet Zielonogórski

Uniwersytet Zielonogórski nawiązał współpracę z niwersytetem z Nigerii – Nasarawa State University Keffi. Umowę podpisali prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Prof. Suleiman Bala Mohammed – prorektor Nasarawa State University Keffi.

Podczas spotkania Uniwersytet Z Nigerii reprezentowali: prorektor Nasarawa State University Keffi – Prof. Suleiman Bala Mohammed, sekretarz – Bala I Ahmed oraz dyrektor ds. relacji i współpracy międzynarodowej – Assoc. Prof. Nghargbu K’tso. Uniwersytet Zielonogórski reprezentowali: rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą dr hab. inż. Marcin Mrugalski, prof. UZ, kanclerz Uniwersytetu Zielonogórskiego, pani Katarzyna Łasińska oraz kierownik działu współpracy z zagranicą Kamila Rabiko.

fot. K. Adamczewski/ Uniwersytet Zielonogórski

Jak mówił prof. Wojciech Strzyżewski uczelnia Nasarawa State University Keffi prowadzi tak jak u nas kierunki od medycznych po artystyczne. Zatrudnia ponad 100 profesorów, a więc jest to bardzo zbliżony potencjał do naszej uczelni. Mają za to więcej studentów. Na nigeryjskiej uczelni kształci się 35 tys. osób, a na naszej uczelni niecałe 10 tysięcy. – „To jest pierwszy uniwersytet z Afryki, z którym uczelnia podpisała umowę. Tak jak ustaliliśmy z prorektorem Prof. Mohammedem, mam nadzieję, że nasi naukowcy będą mogli prowadzić badania w Afryce wspólnie z nigeryjskimi naukowcami, głównie w zakresie inżynierii ochrony środowiska. Mam nadzieję, że nasi studenci zdecydują się na krótkie pobyty studyjne w Uniwersytecie Nasarawa State University Keffi” – mówił W. Stzyżewski.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy Uniwersytet Zielonogórski podpisał umowy o współbraci z o współpracę z dwiema uczelniami z Wietnamu, Politechniką Katalońską, Politechniką w Tokio. – Ostatnio, 26 września została podpisana również umowa bilateralna z Uniwersytetem Kalifornijskim The Berkeley w Stanach Zjednoczonych” – wymieniał Prof. Marcin Mrugalski.

Źródło: Uniwersytet Zielonogórski, zdjęcia: K. Adamczewski/ Uniwersytet Zielonogórski

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here