Usuwanie wgnieceń Zielona Góra – to może zdarzyć się każdemu!

0
197
fot. http://hdmaster.com.pl

Kto z nas nie marzy o nieskazitelnej karoserii w swoim samochodzie? Niezależnie od tego czy jest to samochód nowy salonowy, kilkulatek z drugiej ręki czy autko z wieloletnią historią – wszystkim kierowcom zależy na tym, by ich samochód prezentował się jak najlepiej. Co jednak, jeśli z różnych przyczyn, na karoserii trafią się skazy w postaci wgnieceń? Nic straconego, w dzisiejszych czasach dysponujemy metodami, dzięki którym szybko i sprawnie autu można przywrócić pierwotny blask.

Przyczyny wgnieceń bywają różne – wgniecenia w karoserii i ich pochodzenie

Czasami nie mamy na nie większego wpływu – po prostu znajdujemy się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie i bum – kolizja gotowa. Zdarza się to na parkingach pod centrami handlowymi, na przydomowym postoju, w mieście. Czasami możemy nawet nie być czynnym uczestnikiem zdarzenia i po prostu zastajemy swój samochód uszkodzony. Na szczęście, wielu ubezpieczycieli również i takie szkody obejmuje zakresem ubezpieczenia, dzięki czemu można liczyć na naprawę w ramach polisy.

Usuwanie wgnieceń po gradobiciu

Inną bardzo częstą przyczyną nieestetycznych uszkodzeń karoserii jest gradobicie. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie uchronić samochód przed niszczycielskim żywiołem – oczywiście jeśli posiadamy garaż czy miejsce postojowe z zadaszeniem, sprawa jest łatwiejsza, jednak wielu właścicieli aut takich zabezpieczeń nie posiada. Jeśli nie wiemy o nadchodzącym zapowiadanym gradobiciu, nie mamy praktycznie szans na ‘schowanie’ i ochronę auta.

Oczywiście istnieją różne metody – okładanie auta kocami, folią bąbelkową, specjalnymi pokrowcami czy odstawianie auta na czas burzy np. do podziemnego parkingu. Jeśli jednak nie zdążymy lub nie mamy odpowiedniej wiedzy o nadchodzącym gradobiciu, nasz samochód może zostać uszkodzony. A niestety, trzeba przyznać, że uszkodzenia karoserii w skutek uderzeń kul lodowych są bardzo nieestetyczne.

Bezinwazyjne usuwanie wgnieceń w Zielonej Górze – ratunek dla Twojej karoserii

Na szczęście, w obu tych przypadkach, zarówno w sytuacji, gdy mamy do czynienia ze szkodą powstałą w wyniku gradobicia, jak i drobnej stłuczki czy kontaktu trzeciego stopnia z niespodziewanym elementem na drodze, można temu zaradzić!

Z pomocą przychodzą nowoczesne metody usuwania wgnieceń, tzw. metody nieinwazyjne lub metody bezszkodowe, które nie wymagają ingerencji w oryginalną strukturę lakieru. Metody te stają się coraz popularniejsze i cieszą się większą dostępnością aniżeli jeszcze kilka lat temu. Powoli innowacyjne metody wypierają z rynku szpachlowanie i lakierowanie i jest ku temu wiele powodów. Oczywiście, w sytuacji, gdy wgniecenia są duże i towarzyszą im rysy, ponowne lakierowanie elementu karoserii będzie nieuniknione, tam jednak gdzie mamy do czynienia tylko z wgnieceniem, bez odprysków lakieru, metody nieinwazyjne z pewnością są dużo lepszym rozwiązaniem. Dlaczego?

PDR i Glue Puller w Zielonej Górze – gdzie zrobisz?

Są szybkie, atrakcyjne cenowo, bardzo skuteczne i przede wszystkim – nie wymagają ingerencji w lakier, co zostawiłoby na nim trwały ślad. Obecnie najpopularniejszymi metodami nieinwazyjnymi są metoda PDR (Paintless Dent Repair) oraz Glue Puller (zwana metodą na klej). Obie metody są używane zgodnie ze skutecznością – gdy zastosowanie jednej z jakiegoś powodu jest niemożliwe lub nieskuteczne, wykorzystuje się drugą. Do usunięcia wgnieceń w karoserii metody te wykorzystują akcesoria i… prawa fizyki. Mówi się o nich czasem, że są to: wypychanie lub wyciąganie blachy.

Niektóre firmy, takie jak np. HD Master, oferujące usługi takie jak usuwanie wgnieceń w Zielonej Górze, oferują również serwis mobilny. Co to oznacza? Nie mniej, nie więcej jak to, że nie ma potrzeby odstawiania samochodu do warsztatu na czas naprawy, można umówić się z serwisantem np. pod pracą czy pod domem, który dojedzie i wykona pracę na miejscu. Usunięcie szkody może potrwać nawet mniej niż godzinę!

Usuwanie wgnieceń samochodowych – zaufaj profesjonalistom

Usuwanie wgnieceń w karoserii samochodu nie musi być Twoją zmorą i zmartwieniem – profesjonaliści rozwiążą ten problem w kilka godzin. Wystarczy, że zgłosisz się do odpowiedniego serwisu, po zaakceptowaniu kosztorysu zostawisz auto lub umówisz się na naprawę mobilną, by po kilku godzinach cieszyć się autem z piękną i nienaganną karoserią.

Profesjonalne usuwanie wgnieceń bez lakierowania
www.hdmaster.com.pl

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here