Uschnięte drzewa. Mieszkańcy proszą o ich usunięcie. Co na to magistrat?(ZDJĘCIA)

2
671
fot. Jacek Budziński

Radny Jacek Budziński w imieniu mieszkańców wystosował interpelację w sprawie uschniętych drzew. 
– Mieszkańcy osiedli Pomorskiego i Śląskiego proszą o usunięcie uschniętych drzew, począwszy od skrzyżowania ulicy Osiedle Śląskie z ulicą Osiedle Pomorskie (tam gdzie niedawno ZGK usunął uschnięty dąb) i dalej wzdłuż ulicy Osiedle Pomorskie, aż do przystanku MZK przy kościele. Dodają, że warto by zrobić na ich miejsce nowe nasadzenia – pisze w interpelacji radny Budziński. Radny złożył także interpelację w sprawie uschniętego pomiędzy blokiem nr 18 przy ul. Konicza a budynkiem nr 48 przy ul. Podgórnej. – Zagraża bezpieczeństwu pieszych i kierowców – wyjaśnia radny.

Wycinka drzew. Co na ro magistrat?

W odpowiedzi magistrat wyjaśnia, że usunięcie suchych drzew nasadzonych wzdłuż ul. Osiedle Pomorskie zostanie zlecona po 22 czerwca. – Natomiast odnośnie pozostałych suchych drzew znajdujących się w pasie drogowym przy ul. Osiedle Pomorskie i Osiedle Śląskie zostanie wykonana inwentaryzacja drzew i sporządzony wniosek do Marszałka Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze o wydanie decyzji o usunięcie drzew do końca czerwca 2022. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji ZGK w Zielonej Górze dokona usunięta tych drzew – informuje magistrat.
 

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. No jak by, to były zdrowe drzewa to by zagrażały ludziom i trzeba było je natychmiast wykarczować.
    Takie uschnięte małe badyle, to nikomu nie grożą, a jak nawet to kogo to obchodzi.

  2. proponuje zająć się tymi nieudolnymi zasadzeniami,których pełno nawtykanych w mieście.jaki jest sens sadzić drzewo,które bez podlewania usycha po miesiącu?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here