Trzy osoby zatrzymane w związku z narkotykami

0
746
fot. KMP Zielona Góra

W wyniku działań operacyjnych policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wspólnie z policjantami z Zespołu Wywiadowców zatrzymali 3 osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe.

– W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową ustalili, że pewien 25-letni mieszkaniec Zielonej Góry może się zajmować wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających – amfetaminy. Policjanci podjęli decyzję o namierzeniu i zatrzymaniu mężczyzny – poinformowała Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. W trakcie prowadzonych wspólnie z policjantami z Zespołu Wywiadowczego działań, zauważyli go na jednej z zielonogórskich ulic.  Na widok policjantów 25-latek zaczął się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze pojechali wraz z nim do mieszkania, w którym przeprowadzili przeszukanie. – W mieszkaniu znaleźli m.in. wagę elektroniczną i plastikowy młynek do mielenia marihuany. Mężczyzna zaprzeczył, że ma w mieszkaniu narkotyki,  funkcjonariusze znaleźli jednak torby foliowe z zawartością amfetaminy, a także tabletkę ecstasy. Ponadto policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 2800 zł. Łączna waga zabezpieczonych narkotyków to ok. 250 gramów – informuje rzeczniczka policji.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili także tożsamość innych dwóch mężczyzn, którzy także brali udział w przestępczym procederze. – Jednego z nich, 23-latka zatrzymali jeszcze tego samego dnia. 23-latek został zatrzymany przez policjantów w chwili, gdy zamierzał odjechać z jednego z osiedlowych parkingów. Na widok funkcjonariuszy młody mężczyzna stał się bardzo agresywny i próbował nawet uciekać. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli worek z suszem roślinnym – marihuaną o wadze ponad 100 gramów. Trzeciego z mężczyzn, 35-latka, policjanci zatrzymali następnego dnia – informuje Stanisławska.

W toku prowadzonego postępowania policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie wszystkim mężczyznom zarzutów. 23-latkowi – posiadania środków odurzających,  a 25- i 35-latkowi posiadania znacznych ilości środków odurzających i udzielania innym osobom. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za pozostałe przestępstwa, od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Sędzia Sądu Rejonowego w Zielonej Górze nie przychylił się jednak do wniosku złożonego przez prokuratora i nie orzekł tymczasowego aresztowania ani innego środka zapobiegawczego wobec podejrzanych.

Każdego roku zielonogórscy policjanci prowadzą dziesiątki takich spraw. Pomimo zagrożenia wysoką karą i eliminacji z rynku dilerów, cały czas pojawiają się osoby, które skuszone perspektywą łatwego i szybkiego zarobku, podejmują to ogromne ryzyko.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here