Trzecia osoba zarażona koronawirusem trafiła do szpitala w Zielonej Górze

0
14597
Medical photo created by freepik - www.freepik.com

Mamy 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego, małopolskiego i podlaskiego – poinformowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia.
To młody mężczyzna

Jak poinformował Lubuski Urząd Wojewódzki pacjent to młody mężczyzna. – Został przetransportowany do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Osoby mające kontakt z osobą chorą na terenie naszego województwa zostały objęte właściwą procedurą – informuje urząd. – Jest to młody człowiek. Ma lekkie objawy, ale jest w stanie ogólnym dobrym. Był za granicą w Szwajcarii. Według lekarzy chorobę przechodzi łagodnie, tak jak większość młodych ludzi.  Wczoraj został przyjęty i wyniki okazały się dodatnie – poinformowała nas Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka zielonogórskiego szpitala.

 

Skąd jest trzecia osoba zarażona koronawirusem? Szpital nie podaje takich informacji
Nie wiemy skąd został przywieziony mężczyzna. Mapa Zarażeń Koronawirusem, która jeszcze do niedawna pokazywała powiaty, z których pochodziły osoby zarażone, została zmodyfikowana i widnieje na niej jedynie informacja o województwie i liczbach zakażeń. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze już wcześniej zapowiadał, że nie ujawnia skąd są pacjenci. – Nie informujemy, skąd pochodzą pacjenci, aby nie wzbudzać niepotrzebnej paniki w poszczególnych miejscowościach – informowała nas Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka zielonogórskiego szapita. AKTUALIZACJA: Jak poinformował prezydent Janusz Kubucki na swoim fanpage na Facebooku osoba z pozytywnym wynikiem jest z Poznania, ale miała kontakt z rodziną z Zielonej Góry. 

251 osób zarażonych koronawirusem w Polsce
W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 251/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here