Trwa budowa boiska piłkarskiego z zadaszeniem (ZDJĘCIA)

1
602
fot. ZielonaNews.pl

Trwa budowa boiska piłkarskiego z zadaszeniem przy ul. Sulechowskiej.  Koszt realizacji inwestycji to nieco ponad 9,6 mln zł. – Zakończenie prac planowane jest na koniec sierpnia – poinformowała nas Monika Zapotoczna z urzędu miasta.

Boisko piłkarskie z zadaszeniem w Zielonej Górze
Obecnie trwa wykańczanie budynków znajdujących się przy boisku. Boisko jest wyłożone sztuczną nawierzchnią. Inwestycja polega na rozbudowie istniejącego dotychczas gruntowego boisko piłkarskiego i zadaszenie go powłoką pneumatyczną, przebudowie budynku szatni (obiekt funkcjonalnie połączony z boiskiem) oraz wykonanie przynależnego zagospodarowania terenu. W ramach zadania powstanie boisko piłkarskiego o wymiarach polach gry 68×105 m oraz wymiarach boiska 74x115m wraz zadaszeniem tego boiska powłoką pneumatyczną pvc, z oplotem z sieci lin stalowych. Powłoka pneumatyczna będzie przykrywała cały obszar boiska (74x115m). Wysokość zadaszenia w największym punkcie to ok. 19 m. Powłoka będzie w kolorze białym.

fot. materiały urzędu miasta Zielona Góra/ zdjęcie ilustracyjne przedstawiające jak miałoby mniej więcej wyglądać boisko

 
– Przykrycie pneumatyczne stanowi rozwiązanie systemowe – zbudowane jest z systemu trzech powłok wykonanych z pvc, z oplotem z sieci lin stalowych. Warstwy powłok są równomiernie naciągnięte przez ciśnienie powietrza generowane poprzez system dmuchaw. Powłoki hali utrzymywane są powietrzem wdmuchiwanym do wnętrza hali poprzez wentylatory umieszczone w maszynowni. Przekrycie wyposażone jest w zestaw drzwi, w skład których wchodzą czteroskrzydłowe drzwi obrotowe oraz cztery sztuki jednoskrzydłowych drzwi awaryjnych. Dodatkowo zamontowana zostanie śluza transportowa, służąca do wjazdu małych pojazdów oraz wnoszenia urządzeń i sprzętu sportowego – czytamy w materiałach przetargowych. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Mizar Sp z o.o. i Interhall Sp. z o.o.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here