Tragiczny wypadek. Tir wjechał pod jadący szynobus (ZDJĘCIA)

0
857
fot. Lubuska Policja

Kierujący samochodem ciężarowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechał wprost pod jadący szynobus. – Kierowca ciężarówki zginął na miejscu. Siła uderzenia była tak duża, że kabina ciężarówki rozsypała się na drobne elementy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku – informuje Justyna Łętowska, z KPP w Międzyrzeczu.

Zderzenie szynobusu i tira
Do zdarzenia doszło we wtorek (26 stycznia) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Chociszewie. Kierowca ciężarówki z nieustalonych przyczyn wjechał na przejazd kolejowy wprost pod najeżdżający szynobus.-  Siła uderzenia była tak duża, że zarówna elementy kabiny samochodu oraz przedmioty z pojazdu, porozrzucane były w promieniu kilkunastu metrów od zdarzenia. W efekcie tragicznego wypadku, śmierć na miejscu poniósł 52-letni kierowca ciężarówki. Na szczęście pasażerom szynobusu nic się nie stało, nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia – wyjaśnia J. Łętowska.

Zachowaj szczególną ostrożność
Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności za kierownicą oraz przestrzeganiu obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Ważne jest, aby podczas jazdy zachować czujność, która w zimowym okresie ma szczególne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa.

Źródło: starszy aspirant Justyna Łętowska, Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here