Chcesz sprawdzić czy byłeś zakażony koronawirusem? Szpital robi takie testy

1
4227
Testy na obecność przeciwciał koronawirusa
fot. ZielonaNews.pl

Wczoraj informowaliśmy o tym, że szpital wykonuje testy sprawdzające, czy w danej chwili jesteśmy chorzy. Jak się okazuje może także sprawdzić, czy byliśmy zakażeni koronawirusem. Koszt takiego testu jest dużo niższy niż ten wykrywający wirusa w organizmie.
W szpitalu w Zielonej Górze możesz sprawdzić czy byłeś zakażony koronawirusem

Jak wiemy w Lubuskie zachorowań jest mało. Pojawia się wiele teorii, dlaczego tak właśnie jest. Wśród nich jest i ta mówiąca, że część Lubuszan infekcję ma za sobą i przeszła ją na początku roku myśląc, że jest to zwykła infekcja. Wielu z nas zastanawia się, czy nie zostało zakażone koronawirusem, ale chorobę przeszło bezobjawowo, albo bardzo łagodnie, a infekcja nie wymagała wizyty u lekarza. Wątpliwości można teraz rozwiać korzystając z usług naszej lecznicy.

Testy na obecność przeciwciał koronawirusa w szpitalu w Zielonej Górze
Zielonogórski szpital poinformował, że wykonuje testy na obecność przeciwciał na koronawirusa świadczących o tym, że ktoś przeszedł zakażenie. – Komercyjne oznaczenie poziomu przeciwciał koronawirusa także jest możliwe w naszym szpitalu i kosztuje 100 zł – informuje szpital. Badanie oznaczania poziomu przeciwciał anty-SARS-CoV2 (badanie z krwi) można wykonać w punkcie pobrań znajdującym się w Pawilonie „U”, Budynek Przychodni Przyszpitalnych, parter, pokój nr 3, wejście od ul. Podgórnej, w dni powszednie w godz.7.00-13.30

Testy na obecność koronawirusa są za drogie?
Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze odniósł się także do informacji związanych z testami na koronawirusa (czytaj więcej: Komercyjne testy na koronawirusa) Wiele osób podniosło, że koszt jego realizacji (ponad 500 zł) to zdecydowanie z dużo. – Cena jest wysoka, ale niczym nie odbiega od tej w innych laboratoriach w Polsce, co można sprawdzić – wyjaśnia szpital. Tłumaczy także, że testy nie są wykonywane na aparacie GeneXpert zakupionym ze środków Urzędu Marszałkowskiego (czytaj więcej: Szpital będzie testował u siebie). – Wykonujemy szybkie testy wyłącznie naszym pilnym pacjentom. Testy zakupione zostały ze środków UE, więc absolutnie nie możemy traktować ich komercyjnie – wyjaśnia szpital za Lekarzem Naczelnym Emilem Korczakiem. W szpitalu pobierany jest tylko wymaz. – Komercyjny test genetyczny jest wykonywany w “Diagnostyce” (mają swoje laboratoria m,in. w Poznaniu i Szczecinie) – czytamy na fanpage szpitala (więcej możecie przeczytać tutaj: Szpital Uniwersytecki a testy).

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here