Taksówkarz przejechał „na czerwonym”. Doszło do wypadku (WIDEO z MONITORINGU)

5
1732

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu zielonogórskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których poważnie ranne zostały 3 osoby. Jedno ze zdarzeń zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. – Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność na drogach i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych – apeluje zielonogórska policja. 

Do jednego ze zdarzeń doszło na skrzyżowaniu w centrum miasta przy ul. Boh. Westerplatte.  72-letni mężczyzna kierujący taksówką zignorował czerwone światło na sygnalizatorze i wjechał na skrzyżowanie i tym nieostrożnym manewrem doprowadził do poważnego wypadku.  W wyniku zderzenia ucierpiała kierująca oplem, która z urazem klatki piersiowej trafiła do szpitala. – Przebieg zdarzenia zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Nagranie nie pozostawia wątpliwości, że kierujący taksówką próbował przejechać skrzyżowanie w centrum miasta na czerwonym świetle – wyjaśnia Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. 

To niestety nie jedyne poważne zdarzenie z minionego weekendu. W sobotę, ok. godz. 9, na drodze pomiędzy miejscowościami  Cigacice i Zawada, kierujący samochodem renault Clio 18-latek, nie dostosował  prędkości do warunków na drodze, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. – W wyniku tego zdarzenia dwie, spośród czterech podróżujących samochodem osób, odniosły poważne obrażenia. Wśród nich był młody mężczyzna, który trafił do szpitala z połamaną ręką, a drugi pasażer z poważnym urazem kręgosłupa – informuje M. Stanisławska. Od początku roku na drogach powiatu zielonogórskiego doszło do 256 zdarzeń i jest to niestety aż o 35 więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Więcej było także wypadków drogowych – 11 , podczas gdy w tym samy okresie 2018 roku odnotowano ich 9. Za spowodowanie wypadku drogowego według kodeksu karnego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast jeśli na skutek wypadku osoba poniesie śmierć lub zostanie ciężko ranna, sprawca przestępstwa podlega karze od 6 miesięcy do 8 lat.

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. Pan z taxi miał włączony prawy kierunkowskaz więc wjechał na zielonej strzałce ale postanowił że pojedzie na wprost i taki finał jak widać na filmie 🙁

  2. ZG masz rację , na podwójnej ciągłej. Ale czy to poniesie konsekwencje ” mistrz ” ze srebrnego auta ???
    WĄTPIĘ !!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here