Szokujące zachowanie kierowcy na drodze K-32. Dostał 55 punktów karnych (WIDEO)

0
4957
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem Audi popełnił tak wiele niebezpiecznych wykroczeń drogowych, że przyznali mu aż 55 punktów karnych! Jak się okazało 25-latek ma już cofnięte uprawnienia do kierowania za przekroczenie limitu 24 punktów. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie nieodpowiedzialnego kierującego.

Szokujące zachowanie kierowcy na drodze K-32

Jak informuje mężczyzna w kilkanaście sekund złamał kilka przepisów i popełnił tak poważne wykroczenia, że policjanci przyznali mu aż 55 punktów karnych! – Kierujący wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu, wyprzedzał inny pojazd przed przejściem dla pieszych oraz zlekceważył znak zakazu wyprzedzania. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna ma już cofnięte uprawnienia do kierowania. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu, dodatkowo za przestępstwo z art. 180a kk – prowadzenie samochodu bez uprawnień – grozi 25-latkowi kara pozbawienia wolności do 2 lat – informuje policja.

Policja przypomina, że od 17 września wzrosły limity punktów karnych nakładanych na kierujących za poszczególne wykroczenia.  Dotychczas górną granicą było 10 punktów – teraz 15. Punkty gromadzą się przez 2 lata, a przekroczenie 24 skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania. Ważną zmianą jest także „recydywa” przy popełnianiu wykroczeń drogowych. Kierujący, który w ciągu dwóch lat zostanie zatrzymany ponownie za to samo wykroczenie zapłaci podwójną wysokość mandatu.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here