Szkoła i przedszkole na os. Czarkowo będą gotowe za kilkanaście miesięcy

0
1591
fot. ZielonaNews.pl/zdjęcie ilustracyjne

W czwartek, 23 marca, w urzędzie miasta podpisano umowę na budowę szkoły na os. Czarkowo. – Za 17 miesięcy stanie szkoła w sołectwie Łężyca na osiedlu Czarkowo – zapowiada Janusz Kubicki, prezydent miasta.
Szkoła i przedszkole na os. Czarkowo

W ramach inwestycji zaplanowano budowę szkoły podstawowej i przedszkola. Placówka ma także posiadać własny plac zabaw dla dzieci. Pomyślano również o miejscach postojowych. – Przedszkolaki i uczniowie, oprócz gmachu, dostaną plac zabaw, parking dla rowerów i boisko na dachu! Nie zabraknie stołówki, biblioteki, sali informatycznej i salki sportowej. Co jeszcze? Okaże się po konsultacjach społecznych. Do wyboru będą m.in.: miasteczko ruchu drogowego, wiata rekreacyjna, muzyczny plac zabaw – takiego jeszcze nie ma w Zielonej Górze i pumptrack do jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach.  Do zagospodarowania jest około 1,8 hektara terenu! – informuje magistrat.

Szkoła i przedszkole na os. Czarkowo już w roku szkolnym 2024/2025
W planach jest budowa zbiornika do gromadzenia wody deszczowej i wody szarej. Szkoła będzie się znajdować przy ul. Łężyca – Architektów, na działce nr 361/14. Powierzchnia działki wynosi 6 046,00 mkw, a powierzchnia zabudowy: 1 832,08 mkw. – Przedszkolaki i uczniowie mogą szykować się, że zaczną naukę w roku szkolnym 2024/25 – tłumaczy włodarz miasta. Koszt inwestycji to ponad 20 mln zł.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here