Stepper – idealny sprzęt do ćwiczeń do domu

1
326
stepper
Woman doing exercise on stepper. Close-up on legs.

Efekty każdej aktywności fizycznej są możliwe tylko wtedy, gdy ćwiczymy systematycznie. Nie każdy z nas ma jednak czas, by regularnie uczestniczyć w zajęciach w klubie fitness czy chodzić na siłownię. Dlatego warto zaopatrzyć się choćby w najmniejsze urządzenie do ćwiczeń w domowym zaciszu.

Zalety steppera

Takim urządzeniem jest stepper. Posiadając własny stepper nikt z nas nie będzie miał problemu z utrzymaniem dobrej formy, nawet gdy nie dysponujemy wystarczającą ilością wolnego czasu. Na stepperze można ćwiczyć w każdej wolnej chwili, podczas oglądania telewizji, słuchania audiobooka, nawet podczas rozmowy z bliskimi lub rozmowy przez telefon.

Aby uzyskać pożądane efekty ćwiczeń, nie trzeba poświęcać codziennie dużej ilości czasu na trening. Wystarczy kilkudziesięciominutowy trening trzy razy w tygodniu, by zobaczyć korzyści płynące z ćwiczeń na tym urządzeniu.

Ćwiczenia na stepperze to doskonały sposób na poprawę kondycji i poprawę wydolności oddechowo – krążeniowej organizmu. Stepper to urządzenie idealne dla wszystkich, którzy chcą wyszczuplić dolne partie ciała, szczególnie uda, pośladki, łydki. Podczas ćwiczeń wszystkie dolne partie mięśni zostają zaangażowane do pracy, dzięki czemu w czasie 30-minutowego treningu można spalić od 250 do 400 kalorii.

Regularne treningi na stepperze to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się cellulitu i ujędrnienie skóry. Wybierając stepper z linkami można wykonać dodatkowe ćwiczenia, które zaangażują do pracy mięśnie brzucha i ramion.

Obsługa steppera jest bardzo prosta. Stopy ustawiamy na miejscach do tego przeznaczonych i wykonujemy ruchy przypominające wchodzenie po schodach lub wspinanie się pod górę. Treningi należy poprzedzić krótką rozgrzewką, która przygotuje mięśnie do wysiłku fizycznego. Może to być bieg w miejscu, skłony, wymachy rąk i nóg, przysiady, krążenia bioder itp.

Podczas ćwiczeń na stepperze należy pamiętać o wyprostowanej sylwetce, napiętych mięśniach brzucha i ściągniętych łopatkach. Jeżeli ćwiczenia na stepperze połączymy ze zdrową, urozmaiconą dietą, na efekty nie będziemy musieli długo czekać.

Ogromną zaletą steppera jest niewielki rozmiar tego urządzenia, dzięki czemu w nawet najmniejszym mieszkaniu znajdzie się miejsce do jego przechowywania. Stepper to również sprzęt stosunkowo tani, a ćwiczenia na nim są bardzo łatwe i bezpieczne dla stawów.

 

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here