Skręciła wprost pod nadjeżdżające auto i uderzyła w tira (WIDEO)

0
561
fot. Print screen z wideo

We wtorek /11.12/ w godzinach porannych na drodze krajowej nr 27 w okolicy miejscowości Piaski doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierująca volkswagenem kobieta skręcając w lewo, w drogę podporządkowaną nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu mężczyźnie kierującemu samochodem marki Peugeot Partner i doprowadziła do zderzenia. Siła uderzenia była tak duża, że volkswagen odbił się od peugeota i uderzył w nadjeżdżający z tyłu samochód ciężarowy. – Mimo tego, że zdarzenie wyglądało dramatycznie, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierująca volkswagenem 21-latka została zabrana na badania do szpitala. Jak się okazało miała tylko skręconą kostkę. W rozmowie z policjantami kobieta nie potrafiła wytłumaczyć, jak to się stało, że wjechała wprost pod nadjeżdżający pojazd. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy i wyjaśniają okoliczności kolizji – informuje Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę umieszczoną w samochodzie ciężarowym, który jechał za kierującą volkswagenem. – W związku z dużą liczbą zdarzeń drogowych bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących zmiennych warunków atmosferycznych. Zwróćmy uwagę, nie tylko na temperaturę czy śliską nawierzchnię, ale również zachowajmy szczególną ostrożność w rejonach przejść dla pieszych. Pamiętajmy również o tym aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, szczególnie w godzinach szczytu nie starajmy się za wszelką cenę wyprzedzać kolejnych aut, bo w ten sposób możemy zaoszczędzić zaledwie kilka sekund, a poprzez gwałtowne manewry stwarzamy niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale także  innych – informuje policja.

Pamiętajmy, że krótki dzień, wcześnie zapadający zmierzch czy gwałtowne zmiany temperatur w okresie przejściowym mogą powodować dekoncentrację, dlatego zanim rozpoczniemy manewr skrętu, wyprzedzania, omijania czy zmiany pasa bądź kierunku ruchu, upewnijmy się, że mamy dobrą widoczność, wystarczająca odległość, a swoim manewrem nie spowodujemy zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here