Serwery dedykowane

0
122
fot. materiały prasowe

Serwery dedykowane, inaczej fizyczne, stanowią doskonałą alternatywę do serwerów wirtualnych. Serwer dedykowany to maszyna fizyczna, która pozostaje wyłącznie do dyspozycji konkretnego użytkownika – mamy więc do czynienia z separacją zasobów. Czym dokładnie są takie serwery i kiedy w szczególności się sprawdzają? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Serwery dedykowane, inaczej fizyczne, stanowią doskonałą alternatywę do serwerów wirtualnych. Serwer dedykowany to maszyna fizyczna, która pozostaje wyłącznie do dyspozycji konkretnego użytkownika – mamy więc do czynienia z separacją zasobów.  Czym dokładnie są takie serwery i kiedy w szczególności się sprawdzają? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Czym są serwery dedykowane?

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym są serwery dedykowane. Są to fizyczne, specjalistyczne maszyny, w obrębie których nie ma serwerów wirtualnych. Serwer dedykowany pozostaje do dyspozycji konkretnej osoby i jest przez nią administrowany. Na dysku znajdują się więc usługi, na przykład strony www konkretnego użytkownika ‒ następuje całkowita separacja od zasobów innych użytkowników.

Zalety serwerów dedykowanych

Jakie są najistotniejsze zalety serwerów dedykowanych? Tutaj wymienić możemy takie kwestie, jak:

 • pełna separacja od zasobów innych użytkowników
 • możliwość rozbudowy o dodatkowe interfejsy, dyski HDD i SSD oraz o sieć VLAN – serwer dedykowany jest dostosowywany do potrzeb i preferencji konkretnego użytkownika
 • Intelligent Platform Management, który umożliwia zarządzanie serwerem bez konieczności  korzystania z oprogramowania zewnętrznego
 • duża wydajność
 • bezpieczeństwo
 • możliwość wyboru systemu operacyjnego

Zastosowanie serwerów fizycznych

Serwery dedykowane doceniane są w wielu branżach, w szczególności zdają egzamin w przypadku szybko rozwijających się biznesów, portali i stron o ogromnym ruchu. Są też niezastąpione wszędzie tam, gdzie serwery wirtualne z jakiś powodów nie zdają egzaminu.

Zastosowanie serwerów dedykowanych to między innymi:

 • rynek e-commerce
 • archiwizacja kopii zapasowych
 • Big Data
 • aplikacje biznesowe
 • i inne

NSIX Data Center

Wszystkim zainteresowanym serwerami dedykowanymi polecamy firmę NSIX Data Center. Wymieniona firma proponuje dzierżawę serwerów dedykowanych. Oferta NSIX obejmuje wynajem serwerów z miesięcznym rozliczeniem, serwery są dostosowywane do indywidualnych potrzeb wynajmującego. Zainteresowany ma do wyboru systemy operacyjne z rodziny Linux i Microsoft.

W razie jakichkolwiek pytań lub problemów fachowcy zapewniają wsparcie.

Podsumowanie

Serwery dedykowane to fizyczne maszyny, w obrębie których nie występują serwery wirtualne. Wśród zalet serwerów dedykowanych wymienić możemy wydajność, separację od zasobów innych użytkowników, bezpieczeństwo. Na dzierżawę serwerów dedykowanych decydują się prężnie działające biznesy, firmy hostingowe, data center oraz firmy o różnej specyfice działania, w przypadku których serwery wirtualne nie zdają egzaminu.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here