Ścieżki rowerowe przy ul. Boh. Westerplatte miały być. Dlaczego ich nie ma?

0
791
fot. ZielonaNews.pl

Na ul. Boh. Westerplatte miały pojawić się ścieżki rowerowe. Mówiono o nich kilkukrotnie a informację tę potwierdzano na konferencji prasowej, która odbyła się przy okazji podpisania umowy na realizację modernizację tej drogi (czytaj więcej: Rusza remont ul. Boh. Westerplatte).

Ścieżki rowerowe przy ul. Boh. Westerplatte

Chcemy żeby pojawiły się ścieżki rowerowe, monitoring. Tak żeby to było zrealizowane kompleksowo – mówił w czerwcu ubiegłego roku prezydent Janusz Kubicki, prezydent miasta. Ścieżki rowerowe miały pojawić się na całej długości ulicy. Wówczas mówiono, że pojawią się na odcinku od ronda do ul. Ułańskiej ścieżki będą po obu stronach drogi, a od skrzyżowania z ul. Ułańską, do skrzyżowania do ul. Kupieckiej tylko po jednej (prawdopodobnie tej, od strony Galerii Graffit). O sprawę ścieżek rowerowych, których nie ma na ul. Boh. Westerplatte zapytał słuchacz audycji radia Index Prezydent na 96 Fm. – Przed remontem ul. Boh. Westerplatte mówiono, że powstaną ścieżki rowerowe a wciąż trzeba przecinać deptak – pytał słuchacz.

Prezydent wyjaśnłi, że przy ul. Boh. Westerplatte jest dopuszczony ruch rowerowy na chodniku. – Po to poszerzyliśmy ten odcinek. Jest tam ciąg pieszo jezdny, gdzie piesi i rowerzyści mogą się razem poruszać. Wyodrębnienie ścieżki nie było możliwe bez zabrania jednego pasa ruchu. A zabranie pasa ruchu nie wchodziło w rachubę. Jest dopuszczona tam komunikacja rowerowa. Jest szerzej i łatwiej można się poruszać i to jedyne co mogliśmy zrobić w tym zrobić  – mówił prezydent.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here