Ścieżka rowerowa przy ul. Poznańskiej coraz bliżej. Mieszkańcy narzekali na organizację prac (ZDJĘCIA)

1
420
fot. ZielonaNews.pl

Koniec budowy ścieżki rowerowej przy ul. Poznańskiej coraz bliżej. Mieszkańcy jednak nie szczędzą gorzkich słów pod kątem organizacji tej inwestycji. – Prace prowadzone są jednocześnie po obu stronach jezdni, pozostawiając zasadniczo cały Chynów bez komunikacji pieszej. Rowerzyści z braku innej drogi zmuszeni są jechać jezdnią przez co spowalniają ruch na i tak zapchanym węźle – zwracał uwagę pan Maciej. Głosów podobnych było sporo.

Ścieżka rowerowa przy ul. Poznańskiej

Mieszkańcy Chynowa mogą powoli odetchnąć, bo wygląda na to, że coraz bliżej koniec prac przy ul. Poznańskiej w Zielonej Górze. Inwestycja z pewnością przysporzyła wielu kłopotów mieszkańcom, bo nie dało się tędy przejść ani przejechać. Prace budowlane były jednocześnie realizowane po dwóch stronach drogi. – Super, że będzie ścieżka, ale czemu od razu robią ją po obu stronach? Z Chynowa nie można teraz wyjść pieszo a rowerem jechać też strach bo kierowcy rzadko zwalniają jadąc na Zawadę, a wieczorem często po zmroku nie działają tam światła więc trzeba iść ulicą po ciemku – zauważa pan Łukasz (więcej komentarzy przeczytacie pod postem na naszym fanpage: Ścieżka rowerowa przy ul. Poznańskiej).

Przebudowa ronda

W ramach inwestycji przebudowywane jest także rondo. Ma to związek z przebudową wyjazdu z ronda Rady Europy w stronę ul. Sulechowskiej. – Ta przebudowa polega na tym, że do Zielonej Góry będą już dwa wjazdy. Tam się teraz wjeżdża do Zielonej Góry jednym pasem. Przy okazji tej inwestycji będzie poszerzenie. Teraz to jest takie wąskie gardło. Będą bezpośrednio dwa pasy wjazdowe – wyjaśniał w czerwcu, podczas konferencji prasowej, prezydent miasta Janusz Kubicki.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Niektórzy to tylko narzekać umieją :/ Niech się cieszą, że dzięki temu, że są 2 strony na raz robione, ścieżka zostanie szybciej skończona! Trzeba widzieć plusy, a nie tylko wyciągać złe strony…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here