Są pieniądze na wyposażenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

0
149
fot. ZielonaNews.pl
20 mln zł trafi do Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Dzięki tym pieniądzom placówka zostanie wyposażona w niezbędny sprzęt.Sprzęt dla Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Komisja Europejska dała wstępną zgodę na przeniesienie 30 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego do obszaru zdrowia. Pieniądze trafią do Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp.  – Na taką wiadomość czekaliśmy! Dzięki tej decyzji Centrum Zdrowia Matki i Dziecka zostanie zaopatrzone w sprzęt warty 20 mln zł konieczny do ochrony życia i zdrowia Lubuszan w związku z kryzysem zdrowotnym spowodowanym pandemią koronawirusa. Z kolei do szpitala w Gorzowie trafi robot chirurgiczny da Vinci. To bardzo innowacyjne rozwiązanie, którego do tej pory nie ma w żadnym szpitalu w naszym regionie – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak. Za te pieniądze zostanie kupiony m.in. specjalistyczny Kliniczny Oddział Pediatrii wraz z pododdziałem izolacyjnym/zakaźnym, którego do tej pory w województwie nie było.
10 mln zł zasili Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., gdzie zostanie wdrożony projekt w zakresie robotycznych systemów wsparcia zabiegów chirurgicznych. Jest to inwestycja wysoce innowacyjna, której nie świadczył dotychczas żaden szpital w naszym regionie. Więcej przeczytacie na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here