Remont kąpieliska w Ochli. Prezydent: “Czekamy na wasze opinie, co tam powinno być”

12
829
fot. ZielonaNews.pl

Temat kąpieliska w Ochli wraca od lat. Jest to jedno z nielicznych miejsc w Zielonej Górze, gdzie moglibyśmy relaksować się nad wodą. Niestety infrastruktura zniechęca do odpoczynku. W ubiegłym roku radni klubu Zielona Razem proponowali, żeby częściowo modernizację tego miejsca sfinansować z pieniędzy z budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy chcą zmian, jednak w budżecie obywatelskim nie zyskał on odpowiedniego poparcia. Teraz temat wraca, a prezydent zapowiada konsultacje.Kąpielisko w Ochli. Coś trzeba z nim zrobić

– Zaczynamy rozmowy i konsultacje na temat tego co chcielibyście aby znalazło się na zmodernizowanym kąpielisku w Ochli. Koniec bezczynności w tym zakresie. Radni Paweł Wysocki, Grzegorz Hryniewicz, Andrzej Bocheński zaczęli więc niech kontynuują. Musimy coś z tym obiektem zrobić, bo wygląda jak za Gierka – napisał na swoim fanpage pezydent Janusz Kubicki.

Od lat mówi się o modernizacji kąpieliskaO modernizacji kąpieliska mówi się od lat. Pierwszy projekt powstał już w 2007 roku, a następny w 2010 roku. W 2018 roku, przy okazji budżetu obywatelskiego, radni klubu Zielona Razem zgłosili swoją propozycję modernizacji kąpieliska. Co proponowali? – Chcielibyśmy wyremontować kąpielisko, zainstalować nowe huśtawki, karuzele, wyremontować domki letniskowe, a także żeby powstał tor dla speed rowerów, pole do minigolfa. Potencjał tego miejsca jest bardzo duży. To 17 hektarów terenu w otoczeniu lasów i ścieżek rowerowych i do tego zaledwie 4 km od centrum miasta – mówił wówczas radny Grzegorz Hryniewicz. Pewne jednak było, że 1 mln zł na tak ogromną inwestycję by nie wystarczył, więc radni już wtedy mówili, że miałby to być wstęp do zmian na tym terenie. Radni chcieli inwestycję realizować etapami, lub pozyskać środki zewnętrzne, a milion złotych z budżetu obywatelskiego wykorzystać jako wkład własny (czytaj więcej: Modernizacja kąpieliska w Ochli).

Remont, ale nie z budżetu obywatelskiegoPomysł realizacji tej inwestycji z pieniędzy z budżetu obywatelskiego jednak nie wszystkim się podobał. Ruch Miejski Zielona Góra zarzucił wówczas miejskim radnym, że wykorzystują budżet obywatelski do własnej promocji. Radni prezydenckiego obozu mogli zadecydować o wydatkowaniu ponad miliarda złotych złotych budżetu obywatelskiego, a obywatele mogą zdecydować o wydatkowaniu 6 mln zł. Chciałabym, żeby te 0,5 procenta było nadal do dyspozycji mieszkańców – mówiła wówczas Anita Kucharska-Dziedzic z Ruchu Miejskiego. Suma summarum, mimo że zielonogórzanie widzą potrzebę i chcą by teren ten się zmienił, nie zagłosowali za realizację tego zadania z budżetu obywatelskiego. 

Prezydent zachęca do oponowania pomysłuTeraz prezydent miasta zachęca do składania propozycji. – Czekamy na wasze opinie co tam powinno być? Tak abyśmy mogli przygotować, jak najlepszy projekt i przystąpić do przebudowy tego miejsca – informuje na swoim fanpage. Tutaj znajdziecie post prezydenta: Kąpielisko w Ochli – post prezydenta)

fot. Print screen z Fanpage Janusza Kubickiego

PODZIEL SIĘ

12 KOMENTARZE

  1. Najważniejsze co powinno zostac usunięte to te płyty betonowe. One pod wypływem wody robią sie bardzo śliskie nie ma jak tam chodzić nie mówiąc juz o pozdzieranej skórze na stopach. Po drugie wodne place zabaw powinny byc dla małych i większych, fajnie by bylo odświeżyć caly obiekt ten zwykły plac zabaw tez wygląda nie ciekawie.

  2. Jeziorko na wzór jeziorka w kompleksie basenowym w Nysie. Oczywiście do tego plaża, prysznice, piaskownice i place zabaw dla dzieci, kort tenisowy, boisko do koszykówki, wypożyczalnia kajaków/ rowerków wodnych, skałka wspinaczkowa, zjeżdżalnia do wody

  3. Popieram pomysł Pani Doroty, widziałem ten kompleks w Nysie wygląda super więc warto się zastanowić.

  4. Panie Kubicki, po co się Pan pyta mieszkańców skoro i tak Pan tego nie wykona jak nie będzie to Pana wizja.
    Już nie raz mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje w innych tematach, ale Pan to zignorował bo nie było po Pana myśli.
    Za nim zacznie się modernizacja kąpieliska to proponuję wreszcie wyczyścić pomnik Bohaterów bo wstyd, że
    przed takim brudasem urządza się uroczystości okolicznościowe.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here