Radny województwa lubuskiego zakażony koronawirusem

1
1280
fot. ZielonaNews.pl
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego poinformował, że radny województwa lubuskiego został zakażony koronawirusem. W związku z tym urząd wydał komunikat. – niezwłocznie po uzyskaniu informacji o zakażeniu radnego ustalone zostało środowisko potencjalnie zagrożone zakażeniem – informuje urząd.Potencjalni zakażeni koronawirusem

Wśród grona potencjalnych zakażonych znajdują się przede wszystkim radni uczestniczący w Sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego, która odbyła się 5 sierpnia (25 radnych). W gronie potencjalnych zakażonych są także pracownicy urzędu oraz 20 gości oraz uczestnicy szkolenia radnych w Wiejcach.

Radny zrobił test, bo miał kontakt z osobą zakażoną
Sam radny Łukasz Mejza na swoim profilowym Facebooku poinformował, że wykonał test, dlatego że miał wcześniej kontakt z osobą zakażoną. -Dzisiaj otrzymałem informację, iż jedna z osób, z którymi miałem kontakt jest zakażona. Po otrzymaniu tej informacji, niezwłocznie, sam zrobiłem test. Wynik był pozytywny. Wszystkie osoby, z którymi miałem styczność już poinformowałem, jednak gdybym kogoś pominął, to proszę, tak jak ja, od razu, wykonajcie badanie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa!)- informuje Ł. Mejza. Radny czuje się dobrze i przebywa w izolatorium.
Poniżej publikujemy komunikat Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w tej sprawie.Szanowni Państwo, w związku z wykryciem w dniu 8 sierpnia br. zakażenia koronawirusem u Łukasza Mejzy – Radnego Województwa Lubuskiego, informujemy o podjętych działaniach.
Informujemy, że niezwłocznie po uzyskaniu informacji o zakażeniu radnego ustalone zostało środowisko potencjalnie zagrożone zakażeniem. To przede wszystkim uczestnicy Nadzwyczajnej Sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego, która odbyła się 5 sierpnia br. – to 25 radnych województwa, pracownicy urzędu oraz 20 gości oraz uczestnicy szkolenia radnych w Wiejcach, które odbyło się w dniach 7-8 sierpnia br. – 30 os. Całą listę otrzymała  już Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Zgodnie z jej decyzją na obowiązkowej kwarantannie przebywać będą wszyscy z pierwszego kontaktu z zakażonym, czyli przede wszystkim radni województwa. Decyzja co do pozostałych uczestników nie została jeszcze podjęta.
Każdy, kto miał kontakt bezpośredni z radnym proszony jest o pilny kontakt z sanepidem!

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Był sejmik Ale było też szkolenie w urzędzie w którym uczestniczyli pracownicy urzędu. Po zakończonym szkoleniu uczestnicy ww. Szkolenia wrócili do biur gdzie spotkali innych pracowników i pracowali do końca dnia. A sanepid myśli kogo jeszcze wysłać na kwarantanne. Tutaj nie ma co myśleć tu trzeba wszystkich odesłać na kwarantanne.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here