Radny: Na os. Mazurskim jest potrzebny żłobek. Co na to miasto?

3
259
Designed by Freepik

Radny Sławomir Kotylak złożył interpelację dotyczącą budowy żłobka publicznego na terenie os. Mazurskiego.
Nowy żłobek na os. Mazurskim?

Os. Mazurskie się rozbudowuje, a na zakup mieszkania na tym terenie decydują się w znacznej części małżeństwa z dziećmi. Radny podkreśla, że budowa żłobka w tej okolicy jest konieczna. – Mieszkańcy osiedla zgłaszają problem ograniczonej oferty wsparcia dla rodziców opiekujących się dziećmi do lat 4. Alternatywne, nieinstytucyjne formy opieki są często niemożliwe do zapewnienia. Z tego powodu wielu rodziców zostaje wykluczonych z życia społeczno-zawodowego. Z uwagi na ograniczoną ofertę opieki instytucjonalnej nad dziećmi do lat 3, konieczne jest podjęcie działań wspierających rodziny w opiece nad dziećmi – tłumaczy w piśmie radny. Wskazuje także, że budynek należałoby wkomponować w otaczające go os. Mazurskie.

Co z budową żłobka na os. Mazurskim?
Magistrat jednak wyjaśnia, że miejscowy plan zagospodarowana przestrzennego dla tego obszaru nie przewiduje budowy żłobka. – Przystąpiono do opracowania nowego mpzp pomiędzy ul. Mrągowską, Szosą Kisielińską i Różą Wiatrów – informuje magistrat. Przypomniał także, że w 2020 roku miasto przystosowało budynek przy Wojska Polskiego 116 na potrzeby miejskiego żłobka. W tym roku w związku z uzyskanym dofinansowaniem ilość miejsc zostanie zwiększona do 96. – W przypadku pojawienia się możliwości uzyskania dofinansowania na budowę czy funkcjonowanie następnego takiego obiektu zostanie rozważona decyzja o powstaniu kolejnego żłobka – wyjaśnia magistrat.

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Panie Radny żłobek to jest potrzebny przy Zespole Edukacyjnym nr 10. Wszystkie trzy miejskiej żłobki plus filia na WP116 są raczej w południowej części miasta – działaj Pan!

  2. Na Mazurskim potrzebny jest plac zabaw dla dzieci a nie jeden plac zabaw przy KTBS. No ale cóż EBF robi co chce, na szczęście już niedługo to nie będzie mój problem.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here