Światowej klasy muzycy zagrają w Zielonej Górze!

0
336

W piątek 20 sierpnia odbędzie się niezwykły koncert czeskiego waltornisty Radka Baboraka, który poprowadzi orkiestrę Filharmonii Zielonogórskiej i wystąpi w towarzystwie sław światowej klasy. Usłyszymy utwory klasyczne i barokowe. Bilety już są w sprzedaży: Bilety Radek Baborak

Radek Baborak w Zielonej Górze

Waltornista i dyrygent Radek Baborák to jedna z najwybitniejszych postaci sceny muzyki klasycznej. Jego występy muzyczne oczarowały publiczność w najważniejszych miejscach kulturalnych na całym świecie i transmitowane przez stacje telewizyjne i radiowe. Wśród solistów wystąpi nie tylko sam Baborak, ale i Andre Schoch – pierwszy trębacz Filharmonii Berlińskiej, dwóch doskonałych tubistów (jeden z Danish National Orchester, drugi profesor w Luzernie) i Jeroen Berwaerts – profesora Royal Academy of Music w Londynie.  Baborak współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami, m.in. Danielem Barenboimem, Seiji Ozawą, Simonem Rattle, Neeme Järvi, Jamesem Levine, Vladimirem Askhenazy, Jamesem de Priest i Markiem Janowskim. Tego koncertu nie można przegapić!

Występował na prestiżowych festiwalach

Baborák jest stałym gościem prestiżowych festiwali, takich jak: Salzburger Osterfestspiele, Pacific Music Festival, the White Nights Festival w St. Petersburgu, the Chamber Music Garden w Suntory Hall, International Music Festival w Utrechcie; Julian Rachlin and Friends w Dubrovníku; Le Pontes; Jerusalem Chamber Music Festival, Smetana’s Litomyšl i Praska Wiosna. W latach 2003-2010 Baborák pełnił funkcję pierwszego waltornisty Filharmonii Berlińskiej.

Światowej sławy czeski waltornista Radek Baborák poprowadzi Orkiestrę Filharmonii Zielonogórskiej oraz wystąpi także jako solista koncertu.  Wystąpią także: trębacz Filharmonii Berlińskiej – Andre Schoch, waltorniści Raimund Zell i Michał Szczerba oraz puzonista Edgar Manyak. W programie koncertu znajdą się utwory barokowe i klasyczne.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here