Przyszłość gier, a technologia ChatGTP

0
132
fot. materiały prasowe

Sztuczna inteligencja na dobre zmieniła wiele aspektów naszego życia. Dzięki niej możliwe jest przeprowadzenie różnych procesów przy maksymalnym ograniczeniu zaangażowania pracy człowieka. Z jednej strony jest to niezwykle przyszłościowe, natomiast z drugiej niesie za sobą wiele niebezpieczeństw.

Odkąd powstał ChatGTP jest to silnie zauważalne m.in. w branżach marketingu internetowego i programowania. Technologia ta najprawdopodobniej wpłynie również na przyszłość gier. Co to oznacza?

Sporo wskazuje na to, że może być to nowe narzędzie do programowania

ChatGPT to technologia, dzięki której w kilka chwil można stać się w posiadaniu dowolnego tekstu i to bez jakiegokolwiek wysiłku. Wystarczy zalogować się na odpowiednią stronę, a następnie wydać polecenie. Narzędzie to może napisać artykuł, opis produktu, a nawet wiersz czy wypracowanie. Wykorzystuje przy tym informacje znalezione w sieci (warto je jednak weryfikować).

Działanie ChatuGPT cały czas jest doskonalone. W ten sposób narzędzie to daje coraz więcej możliwości. Jedną z nich jest programowanie, które może być wykorzystywane przy pisaniu gier. W to, że technologia ta jest przyszłością w tej branży, wierzy m.in. Wyatt Cheng, znany z reżyserii produkcji Diablo Immortal. Podjął on już nawet próby stworzenia za pomocą ChatuGPT prostej gry przypominającej znaną przez wielu Flappy Bird. Jak przekonuje, eksperyment ten zakończył się sukcesem. Na swoim kanale ogłosił, że cały kod został napisany właśnie przez ChatGPT, który zna również język programowania.

Nie da się ukryć, że możliwości sztucznej inteligencji są coraz większe, co daje szansę na uproszczenie nawet tak skomplikowanych procesów. Bardzo prawdopodobne jest więc to, że przyszłość gier, a w szczególności proces ich tworzenia, będzie wyglądała zupełnie inaczej aniżeli dotychczas.

Czytaj także: Przyszłość gier z Chat GPT

Jak to odbije się na branży dla graczy?

Nikt nie jest w stanie dokładnie przewidzieć tego, jak bardzo ChatGPT wpłynie na przyszłość gier, ale jedno jest pewne – nie będzie w niej bez znaczenia. Tym bardziej, że staje się on obiektem zainteresowania coraz większej liczby jednostek.

Jeszcze do niedawna amatorzy nawet nie myśleli o tym, aby zacząć tworzyć gry na własną rękę. Teraz okazuje się, że najprawdopodobniej będzie to nawet możliwe. Oczywiście narzędzie to nie będzie w stanie stworzyć całej gry, natomiast jej poszczególne komponenty jak najbardziej. To oznacza, że nawet ci, którzy mają jedynie podstawową wiedzę na temat programowania, a także odrobinę chęci, będą w stanie stworzyć własny system sterowania, menu, elementy graficzne i wiele innych.

Na ten moment sztuczna inteligencja miała swój wkład w tworzeniu kilku znanych produkcji. Ich liczba z pewnością będzie silnie rosła, dając coraz większe możliwości. Przez długi czas nie powinna jednak być jeszcze zagrożeniem dla programistów, którzy się tym zajmują, ale z czasem może się to zmienić.

Sprawdź także portal pełen inspiracji – Uzdalnieni.pl

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here