Przy ul. A. Jagiellonki zamiast hal będą bloki?

0
858
A. Jagiellonki Zielona Góra

Magistrat przystąpił do pracy przy kolejnych planach przestrzennego zagospodarowania. Wśród nich jest ten dotyczący ul.  Anny Jagiellonki i ul. Unii Europejskiej. – To początek prac nad planem przestrzennego zagospodarowania, kiedy zostaje podjęta uchwała przez radę miasta – tłumaczy Małgorzata Maśko-Horyza, kierownik biura urbanistyki i planowania. I dodaje:  Nic nie jest jeszcze zaplanowane. Czekamy na wnioski zielonogórzan. Zbieramy propozycje, postulaty, pomysły dotyczące tego, co mieszkańcy chcieliby zmienić. Na przykład: plan nie zakłada, że w tej okolicy może być sklep, ale jeśli mieszkańcy uważają, że jest on niezbędny, można to zgłosić. Brakuje zieleni? Też można zgłosić propozycję innego zagospodarowania terenu. To swoisty koncert życzeń – wyjaśniała Maśko-Horyza. Po zebraniu wniosków, magistrat przystępuje do prac projektowych. Wtedy wnioski są uwzględniane lub odrzucane.

Miejscowy planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Anny Jagiellonki i ul. Elektronowej.

To realizacja dwóch uchwał rady miasta. Chodzi o dwie działki w sumie o powierzchni 3,3 hektara nieopodal budynków nr 14 i 16 przy ul. Elektronowej i budynków nr 9, 7 i 12 przy Anny Jagiellonki. Obok znajdują się hale magazynowe. W tej chwili teren przeznaczony jest pod usługi i zabudowę techniczno-produkcyjną. Do magistratu wpłynęły wnioski, by zmienić przeznaczenie terenu, na budownictwo wielorodzinne. Takie budynki znajdują się po drugiej stronie ulicy Anny Jagiellonki. Zainteresowani mogą składać wnioski do 26 stycznia.

Poza terenem przy ul. Anny Jagiellonki i ul. Elektronowej magistrat zajmie się terenem w rejonie ul. Przylep-Zakładowa.

To teren dawnych zakładów mięsnych, który nie ma obecnie żadnego planu. Magistrat chce rejon uporządkować, chodzi m.in. o uregulowanie terenów zajmowanych przez ulicę Zakładową (za duży pas drogowy). Plan zakłada utrzymanie funkcji przemysłowej terenu i uniemożliwi również stawianie domów mieszkalnych na terenie fabryki. Plan ze względu na przebieg ulic obejmie również ogródki działkowe wzdłuż ul. Przylep-22 lipca. – Tu nie będzie zmian, ogródki pozostaną – zapewnia M. Maśko-Horyza. Zainteresowani mogą składać wnioski do 20 stycznia.

Zmiany są przewidziane także w rejonie ul. Unii Europejskiej.

W tym przypadku chodzi uporządkowanie parametrów technicznych osiedla wynikających z wniosków mieszkańców. To działania porządkowe. Zostanie również usankcjonowany przebieg drogi wzdłuż garaży (jej rzeczywisty przebieg różni się od obowiązującego planu, który zostanie dopasowany). Zainteresowani mogą składać wnioski do 26 stycznia. Wnioski na piśmie można składać w urzędzie miasta, ul. Podgórna 22, 65-424 Zielona Góra.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here