Próbował okraść otwarte samochody. Został zatrzymany

0
377
fot. KMP Zielona Góra

Kryminalni z Sulechowa ustalili i zatrzymali mężczyznę, który próbował okradać samochody zaparkowane przed domami jednorodzinnymi. – W nocy 21 lutego kiedy trafił na otwarty samochód, ukradł z wnętrza 550 złotych oraz kartę pamięci. Policjanci zatrzymali mężczyznę następnego dnia = informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka policji.

Mieszkańcy wymieniali się informacjami o złodzieju

Sulechowscy policjanci zauważyli, że mieszkańcy wymieniają się w mediach społecznościowych informacjami  o mężczyźnie, który chodzi po posesjach i sprawdza czy zaparkowane przed domami samochody są zamknięte. – Kryminalni zaczęli więc swoje działania operacyjne zmierzające do zatrzymania tej osoby. W nocy 21 lutego jak się okazało mężczyzna znalazł jeden niezamknięty pojazd i z jego wnętrza ukradł pieniądze w kwocie 550 złotych oraz kartę pamięci – tłumaczy policja.

Mężczyzna znany policji?

Kryminalni z KP Sulechów ustalili, że za tę kradzież może być odpowiedzialny znany im już wcześniej 34-latek, mieszkaniec Sulechowa. – Mężczyzna został przez nich zatrzymany następnego dnia. Miał przy sobie skradzioną kartę pamięci, a jak powiedział policjantom pieniądze zdążył już wydać. Zatrzymany usłyszał w komisariacie zarzut kradzieży, przyznał się i złożył wyjaśnienia. 34-latek był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za kradzież grozi podejrzanemu od 3 miesięcy do 5 lat – wyjaśnia M. Barska.
Policja prosi także, aby wszelkie niepokojące sygnały o podejrzanie zachowujących się osobach zgłaszać policjantom jak najszybciej. Pamiętajmy o zabezpieczaniu swoich samochodów – nawet jeżeli zaparkowane są przed domem – należy je zamknąć i nie pozostawiać wewnątrz cennych przedmiotów.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here