Preparaty tkankowe – co to jest?

1
72
fot. materiały prasowe

Medycyna estetyczna to dziedzin, która stale się rozwija. Co roku na rynku można znaleźć nowe preparaty tkankowe, które wykorzystywane są do wykonywania zabiegów estetycznych. Ich zadaniem jest poprawienie wyglądu naszej twarzy, poprawa elastyczności skóry i wyraźne jej odmłodzenie. Najczęściej stosowane do tego typu zabiegów są preparaty tkankowe na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. Jakie preparaty jeszcze się wykorzystuje i jakie jest ich działanie?

Co to są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe wykorzystuje się do odbudowy struktury skóry poprzez stymulowanie elastyny i kolagenu. W celu zrozumienia ich działania niezbędna jest wiedza na temat tego, co najbardziej wpływa na określenie naszego wieku przez inne osoby. Wiele osób pewnie pomyśli o zmarszczkach, ale otóż nie – nie o to chodzi! Pierwsze zmarszczki mimiczne można zauważyć nawet już u dwudziestolatków, a mimo to są to osoby postrzegane jako młode.

Najważniejszym czynnikiem jest utrata gęstości skóry, która powoduje, że w przypadku ludzi w wieku 50 czy 60 lat jesteśmy w stanie określić, ile mają lat. Utrata jędrności skóry powoduje, że następuje zaburzenie jej naturalnego kształtu, powstawanie chomiczków czy też siatki pionowych, drobnych zmarszczek na policzkach. Preparaty tkankowe nie są jednak wypełniaczami i nie powodują wzrostu objętości tkanek. Ich celem jest przywrócenie wszystkich parametrów skóry, które przez lata zostały utracone.

Czym są wypełniacze tkankowe?

Wypełniacze tkankowe, o których wyżej zostało wspomniane, to preparaty tkankowe, które charakteryzuje zdolność do modelowania twarzy, a także wypełniania pierwszych zmarszczek. Najczęściej stosuje się je w celu odmłodzenia skóry twarzy oraz poprawienia jej wyglądu. Wypełniacze służą także do spłycania bruzd, powiększania ust, czy też podkreślania kości jarzmowych. Jednym z najpopularniejszych wypełniaczy jest kwas hialuronowy, który od wielu lat jest dobrze znany w medycynie estetycznej i chętnie korzystają z niego kobiety w każdym wieku.

Doskonały preparat tkankowy, który jest wypełniaczem, powinien charakteryzować się podstawowymi cechami. Nie może powodować infekcji, efektów ubocznych ani stanów zapalnych. Ponadto musi pozostawiać efekt na długo, ale możliwe to jest pod warunkiem, że będzie dobrze przyjęty przez organizm.

Jakie rodzaje preparatów tkankowych wykorzystuje się w medycynie estetycznej?

W medycynie estetycznej wykorzystuje się kilka podstawowych preparatów tkankowych, które mają określone działanie. Wśród nich znajduje się kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia i kwas l-polimlekowy. Pierwszy z nich jest obecnie najpopularniejszy i znaleźć go można w wielu kremach odmładzających. Głównie dlatego, że wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe i odmładzające. Musimy jednak pamiętać, aby zabiegi z jego wykorzystaniem powtarzać co sześć miesięcy, ponieważ kwas hialuronowy rozkłada się w organizmie.

Hydroksyapatyt wapnia to preparat tkankowy, który wykorzystuje się między innymi do spłycenia zmarszczek. Szczególnie ceni się go za naturalne pochodzenie i natychmiastowy efekt, który daje. Kwas l-polimlekowy również jest stosowany do niwelowania zmarszczek i bruzd, a także do modelowania twarzy i poprawiania jakości skóry. Wszystkie wymienione preparaty tkankowe cieszą się ogromną popularnością, ponieważ efekty ich stosowania są zadowalające i stosunkowo długo się utrzymują. Należy jednak pamiętać, że zabiegi z ich wykorzystaniem powinny być przeprowadzane przez specjalistów. Wysokiej jakości wypełniacze i stymulatory tkankowe dostępne są na stronie https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/stymulatory-i-wypelniacze-tkankowe/.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here