Pościel a współczesny minimalizm w wystroju wnętrz

1
257
fot. materiały prasowe

Urządzając współczesne mieszkania zazwyczaj ludzie decydują się na minimalizm. Stonowana kolorystyka, pojedyncze kontrasty, proste bryły i ciekawe, geometryczne połączenia. Dotyczy to także wyboru dodatków. Nowoczesne pościele zaskakują ciekawym designem, który świetnie się odnajduje we wnętrzu nowych mieszkań.

Elegancka pościel

Pomieszczenia, które nie przytłaczają nadmierną kolorystyką oraz ilością przedmiotów są najlepszym miejscem do odpoczynku. Wiele czasu spędzamy w sypialniach, w których śpimy, leżymy, często czytamy książki lub oglądamy telewizję. Dlatego też powinniśmy się skupić na tym, aby wszystkie dobrane przez nas dodatki składały się na jedną, spójną całość. Wystarczy jedno odstępstwo od przyjętej przez nas kolorystyki, a będziemy czuli się poirytowani i dodatkowo zmęczeni. Warto zainwestować w elegancką pościel, która będzie korespondowała swoją fakturą oraz barwami z innymi dodatkami w pomieszczeniu. Mogą to być zasłony, poduszki, ozdoby na komodzie lub stojące w sypialni fotele. Często kupujemy dodatkowe meble, na których siedzimy, chcąc pobyć w samotności. Niech wszystkie zakupione przez nas przedmioty wpasowują się w minimalistyczne wnętrze.

Kontrasty kolorystyczne

Nowoczesne, minimalistyczne wystroje opierają się na chłodnych barwach i niewielkich kontrastach kolorystycznych. Kupując meble, kładąc podłogi i malując ściany ludzie sięgają po szarości, brązy, biel i czerń. Aby ocieplić wizualnie wnętrze i dodać mu przytulnego klimaty wybierają czerwień, fiolet i zieleń. Wszystko w odpowiednich proporcjach, by zwracało naszą uwagę, wzbudzało podziw i jednocześnie nie przytłaczało. Nowoczesne pościele są jednymi z tych elementów, które odgrywają istotną rolę w wystroju sypialń. Jeżeli zakupione przez nas meble obfitują w chłodne barwy, możemy spróbować wykorzystać kontrasty. Ciekawym rozwiązaniem są czerwone zasłony połączone z czerwoną, elegancką pościelą. I wszystko to w otoczeniu szarych, białych i czarnych podłóg, mebli i dodatków.

fot. materiały prasowe

Współczesny minimalizm

Współczesny minimalizm zakłada oszczędność środków wyrazów, brak złożonych elementów kompozycyjnych, prostotę kształtów i ograniczoną gamę kolorystyczną. Bazując na tej wiedzy możemy wybierać komplety pościeli, które idealnie będą pasować do naszego nowoczesnego wnętrza. Często wybieramy jednokolorowe egzemplarze lub te z niewielkimi, prostymi wzorami. Są to kształty geometryczne, przeplatające się dwie lub trzy barwy i niemęczące oczu grafiki. Wszystko po to, by wybrane przez nas pościele nie przytłaczały swoją obecnością naszego wnętrza. Musimy pamiętać o tym, że sypialnie są bardzo ważnymi pomieszczeniami w naszym domu. Jeżeli nie zadbamy o poczucie komfortu, nie wyśpimy się. Długotrwałe zmęczenie powoduje wiele problemów związanych ze źle wykonywaną pracą, wzmagającą się irytacją i osłabieniem organizmu. Elegancka pościel, sprawiająca naszej skórze przyjemność nie tylko wpisuje się w założenia współczesnego minimalizmu, ale i pomaga dobrze przespać całą noc i ograniczyć frustrującą bezsenność.

Źródło https://i-posciel.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. fajna metamorfoza, moje mieszkanie przeszło znaczną zmianę dzięki firmie DD Projekt która zajmowała się remontem

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here