Ponad tysiąc miejsc pracy w Amazonie. Ile będzie można zarobić?

0
3817
fot. materiały prasowe Amazon

Centrum logistyczne w Amazon w Świebodzinie rozpocznie działalność we wrześniu br. Obecnie trwa rekrutacja do nowego obiektu, gdzie w ciągu roku od otwarcia powstanie ponad tysiąc nowych, stałych miejsc pracy. Amazon oferuje wszystkim pracownikom konkurencyjne wynagrodzenie rozpoczynające się od stawki początkowej 22,5 zł/godz. brutto oraz atrakcyjne świadczenia, w tym m.in. prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, bezpłatny transport do pracy na wybranych trasach oraz ciepłe posiłki za złotówkę.

Czytaj także: Amazon otwiera nowe centrum logistyczne w Świebodzinie

Amazon szykuje się do otwarcia centrum logistycznego

Amazon przygotowuje się do otwarcia 10. centrum logistycznego w Polsce, w którym znajdzie zatrudnienie ponad 1 000 osób.
Obiekt w Świebodzinie o pow. 193 000 m2 będzie czwartym centrum robotycznym Amazon
Obecnie trwa rekrutacja do nowego centrum na stanowiska operacyjne i inżynieryjne.
Już pod koniec czerwca rozpocznie się rekrutacja na stanowiska poziomu początkowego
Pracowników w codziennej pracy będzie wspierać 3 000 robotów Amazon Robotics
Amazon stale koncentruje się na bezpiecznym środowisku pracy, wprowadzając od początku pandemii ponad 150 środków bezpieczeństwa.

Możliwość magazynowania do 30 mln produktów
Trwają przygotowania do otwarcia dziesiątego centrum Amazon w Polsce. Obiekt w Świebodzinie zajmuje powierzchnię 193 000 m2, co zapewni możliwość magazynowania do 30 mln produktów. To drugi największy obiekt Amazon w Polsce, zaraz po centrum w Gliwicach. Ponadto, budynek zostanie wyposażony w 58 doków dla pojazdów ciężarowych i 28 km taśmociągów. Centrum w Świebodzinie będzie także czwartym centrum robotycznym Amazon w Polsce. Nie zabraknie tam najnowszych technologii takich jak Amazon Robotics. Ponad 1 000 osób, które już wkrótce znajdą zatrudnienie w nowym obiekcie firmy, będzie wspieranych w codziennej pracy przez 3 000 robotów transportowych.

Zapotrzebowanie rośnie?
Zapotrzebowanie na usługi Amazon w Polsce i Europie stale rośnie, dlatego już we wrześniu rozpocznie działalność nasza kolejna inwestycja – centrum logistyczne w Świebodzinie. Będzie to pierwszy obiekt Amazon w województwie lubuskim. Obecnie trwają przygotowania do jego otwarcia, w tym m.in. rekrutacje pracowników na stanowiska operacyjne i inżynieryjne. Nowi pracownicy mogą liczyć na konkurencyjne warunki płacowe, atrakcyjne świadczenia dodatkowe oraz przyjazne i bezpieczne środowisko pracy – mówi Chris Herzberg, dyrektor generalny centrum logistycznego w Świebodzinie.

Ile będzie można zarobić?
Osoby aplikujące na stanowiska początkowe w Świebodzinie mogą zarabiać od 4 082 do 4 355 zł brutto miesięcznie wraz z premią za frekwencję, a liderzy zespołów od 5 080 do 5 443 zł brutto miesięcznie, w zależności od stażu pracy oraz liczby przepracowanych godzin w miesiącu. Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia, Amazon oferuje atrakcyjne świadczenia, w tym prywatną opiekę medyczną, bezpłatny transport do pracy na wybranych trasach, ciepłe posiłki za złotówkę i innowacyjny program rozwoju zawodowego „Postaw na Swój Rozwój”.

Rekrutacja
Rekrutacja na stanowiska poziomu początkowego rozpocznie się na początku lipca i będzie odbywać się zdalnie. Jak wygląda taki proces? Rekruterzy skontaktują się telefonicznie z potencjalnymi kandydatami, a następnie wybrane osoby będą zapraszane na spotkanie rekrutacyjne w formule online. Wówczas przedstawiciele Amazon przekażą najważniejsze informacje o firmie, zatrudnieniu i warunkach współpracy.

Źródło: materiały prasowe Amazon

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here