Powstanie pomnik Szambelana? Mieszkańcy chcą upamiętnić zielonogórzanina (SONDA)

2
493

Kilka dni temu Urząd Miasta podał wiadomość o śmierci szambelana Zdzisława Piotrowskiego. Bez wątpienia większość zielonogórzan i przyjaciół miasta kojarzy tę postać, a niektórzy mieszkańcy miasta proponują upamiętnić Z. Piotrowskiego stawiając mu pomnik.

Pomnik dla szambelana?

Zdzisław Piotrowski redaktor i wydawca „Szambelana Lubuskiego” był postacią, której trudno byłoby nie zapamiętać, często ubrany w strój Jana III Sobieskiego z szablą przy boku opowiadał rozmaite historie i anegdotki dotyczące Zielonej Góry. Miasto było jego pasją, a teraz niektórzy mieszkańcy chcą oddać mu hołd budując pomnik. Wprawdzie pomysł ten padł nieoficjalnie, bo na facebooku, to zyskał ogromne zainteresowanie. Pierwszy pomysł dotyczył zbudowania pomnika szambelana siedzącego na ławce przy ratuszu, bo takiego większość go zapamiętała. Inni stwierdzili, że wystarczy ławka z jego imieniem, pojawiły się też pomysły dotyczące tablicy na osiedlu na którym mieszkał. Są też głosy przeciwne jakiejkolwiek inicjatywie związanej z upamiętnieniem zmarłego w zaproponowanej przez użytkowników facebooka formie. A co Wy o tym myślicie? Czy pomnik powinien powstać? Oddajcie swój głos w naszej sondzie.

Czy powinien powstać pomnik Zdzisława Piotrowskiego?

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Był barwną postacią, w kontuszu dodawał kolorytu na deptaku, przechodniów rozbawiał wyglądem ale z pomnikiem to przesada, może ławeczka ku pamięci będzie w sam raz.

  2. Klem ma swoją ławeczkę, to dlaczego nie ławeczka mną której można by usiąść koło Szambelana? Był nieodłącznym elementem starówki…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here