Próbował wyjść przez wejście w markecie. Trafił na policjanta

0
356
Jedzenie zdjęcie utworzone przez lifeforstock - pl.freepik.com

Zielonogórski policjant młodszy aspirant Paweł Duda wykazał się niezwykłą czujnością i refleksem w czasie wolnym od pracy. – Będąc po służbie, w drodze na zakupy zauważył i zatrzymał mężczyznę, który z jednego z marketów spożywczych próbował wynieść torbę ze skradzionymi rzeczami – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. 
W miniony czwartek (26 stycznia) młodszy aspirant Paweł Duda, który pracuje w sekcji dochodzeniowo śledczej komisariatu I w Zielonej Górze, wybrał się na zakupy. – Gdy wchodził do marketu przez drzwi uruchamiane przez fotokomórkę, wprost na niego wpadł mężczyzna, który próbował wybiec korzystając z wejścia. Policjant przeanalizował sytuację, bo to nie było zwyczajne zachowanie, a tak zachowują się osoby, które nie chcą przechodzić przez linię kas. Funkcjonariusz błyskawicznie zajrzał do niesionej przez mężczyznę torby, w której zauważył kilka paczek kawy, jak się okazało zastały one skradzione – relacjonuje M. Stanisławska.

Dobrze znany policjantom
Młodszy aspirant Duda o zatrzymaniu natychmiast powiadomił dyżurnego, a ten skierował na miejsce policjantów służby patrolowej. –  Ponadto Paweł Duda rozpoznał zatrzymanego mężczyznę. Był on dobrze znany zielonogórskim policjantom i podejrzany o inne kradzieże. Młodszy aspirant Paweł Duda to policjant z 10-letnim stażem. Przez sześć lat pracował w służbie patrolowej, a przez następne cztery był dzielnicowym. Od kilku miesięcy prowadzi postępowania przygotowawcze. Swoim postępowaniem udowodnił, że jest właściwą osobą na właściwym miejscu – informuje M. Stanisławska.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here