Policjanci zatrzymali 65-latka podejrzanego o zabójstwo (WIDEO)

0
466
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci doprowadzili do zatrzymania i tymczasowego aresztowania 65-latka podejrzanego o zabójstwo. – Było to możliwe dzięki skrupulatnej i profesjonalnej pracy operacyjnej oraz dochodzeniowo-śledczej. W tej sprawie śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.
W jednym z mieszkań doszło do zabójstwa

W poniedziałek (7 grudnia) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację, z której wynikało, że w mieszkaniu na jednym z osiedli doszło najprawdopodobniej do zabójstwa. – Na miejsce natychmiast pojechali policjanci służby patrolowej i kryminalnej, a następnie grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z prokuratorem. W mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili zwłoki starszego mężczyzny z raną ciętą szyi. W toku powadzonych działań ustalili, że podejrzanym jest najprawdopodobniej 65-letni brat denata, który miał ukryć się w lesie pod Zieloną Górą – informuje policja.

Znaleziony w gęstych zaroślach
W związku z tym, że panował zmrok i warunki do poszukiwań były niesprzyjające, kryminalni wykorzystali specjalistyczny sprzęt. – Dzięki niemu udało się odnaleźć 65-latka, który schował się w gęstych zaroślach. Na miejscu przestępstwa policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli zwłoki do sekcji, a także zebrali materiał dowodowy niezbędny do prowadzonego postępowania – wyjaśnia M. Stanisławska.

Był w więzieniu za podobne przestępstwo
Zatrzymany 65-latek to znany policjantom zielonogórzanin. – Mężczyzna odbywał już wcześniej karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. 65-latek usłyszał zarzut zabójstwa za co może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze – informuje policja.

Bracia wspólnie spożywali alkohol
Z przeprowadzonych na miejscu ustaleń wynikało, że w mieszkaniu tym przebywali dwaj bracia, którzy wspólnie spożywali alkohol. Pomiędzy mężczyznami doszło do gwałtownej kłótni, w trakcie której jeden z braci zadał pokrzywdzonemu 2 ciosy nożem. Jedno z tych uderzeń zadane w okolice szyi okazało się śmiertelne – wyjaśnia Zbigniew Fąfera, rzecznik prokuratury okręgowej w Zielonej Górze. Prokurator przedstawił zarzut dokonania zabójstwa brata – art. 148 par 1 kk.
 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here