Policja zatrzymuje kolejne samochody bez tablic rejestracyjnych (ZDJĘCIA)

3
8286
fot. Lubuska Policja

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego wczoraj (02.11) wieczorem zatrzymali kolejne dwa samochody bez przednich tablic rejestracyjnych. – Dodatkowo jeden z pojazdów miał na bocznych szybach przyklejoną folię, która nie przepuszczała wymaganego 70% światła. Kolejny raz policjanci usłyszeli, że samochód wygląda „ładniej”. Pytanie nasuwa się samo: Czy samochód ma być ładny czy bezpieczny dla uczestników ruchu drogowego? Obaj kierujący zostali ukarani mandatami – informuje zielonogórska policja.

Jak tłumaczą zielonogórscy policjanci, od pewnego czasu można zaobserwować dziwne zjawisko, że kierujący samochodami, głównie tymi o bardziej sportowej linii – nie zakładają przednich tablic rejestracyjnych w swoich samochodach. – Tłumaczenia są dwa: „samochód ładniej wygląda bez tablic” oraz „w moim samochodzie nie ma miejsca przeznaczonego na tablicę” – informuje policja.

Przednią tablicę miał przymocowaną na magnesy

fot. Lubuska Policja

Zatrzymany wczoraj (02.11) wieczorem na ulicy Wrocławskiej 23-latek kierujący Chevroletem Camaro miał przednią tablicę rejestracyjną przymocowaną na …. magnesy. Tablica spadła przy policyjnym patrolu. – Dodatkowo szyby boczne od strony kierującego i pasażera były pokryte ciemną folią. Policjanci przy wykorzystaniu miernika do badania przepuszczalności światła w szybach sprawdzili, że szyby w Camaro przepuszczają jedynie 12% światła, a zgodnie z przepisami powinny przepuszczać 70% – relacjonuje zielonogórska policja. 23-latek przy policjantach zerwał folię, a tablicę przymocował na trytytki. – Otrzymał mandat w wysokości 200 złotych – informuje policja.

„Samochód ładniej wyglądał”

fot. Lubuska Policja

Kilkadziesiąt minut później na ulicy Partyzantów policjanci zatrzymali Porsche, które także nie miało przedniej tablicy rejestracyjnej. – Tłumaczenie kierującego? No jakżeby inaczej: „samochód ładniej wygląda”. Policjanci jednak kierują się przepisami i nie mieli wyrozumiałości dla gustu kierującego. Nałożyli mandat w wysokości 500 złotych – wyjaśnia policja.

Art. 60. ust.1 pkt. 5  ustawy Prawo o Ruchu Drogowym
Zabrania się:
2) zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne;
3) ozdabiania tablic rejestracyjnych oraz umieszczania z przodu lub z tyłu pojazdu znaków, napisów lub przedmiotów, które ograniczają czytelność tych tablic;
3a) umieszczania na pojeździe tablic (tablicy) rejestracyjnych w innym miejscu niż konstrukcyjnie do tego przeznaczone;
3b) umieszczania na pojeździe jednorzędowych zmniejszonych tablic rejestracyjnych, jeżeli pojazd nie posiada zmniejszonych wymiarów miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do umieszczenia tablicy rejestracyjnej;
Art. 66 ust.1 pkt. 5 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym
Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:
5) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu;

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. O Boże, co za zbrodnia. W jaki sposób tablica z przodu przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, bo nie rozumiem… Chodzi o żer na kierowcach – nie da się mandacika wystawić na podstawie zdjęcia. Tfu.

  2. No wreszcie się za nich wzięli! Choć mandaty śmiesznie niskie. Więcej takich akcji
    23-latek kierujący Chevroletem Camaro, ciekawe skąd ma taki wóz i po co nim jeździ po nocy. Wiadomo rajduje, znam ich wszystkich dobrze.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here