Policja prosi o noszenie maseczek w miejscach publicznych. I przestrzega o kontrolach

0
592
fot. KMP Zielona Góra

Prosimy wszystkich mieszkańców o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa czyli noszenie maseczek w miejscach publicznych i placówkach handlowych, a także o zapoznanie się z aktualnymi obostrzeniami – apeluje zielonogórska policja.
Policjanci będą egzekwować przestrzeganie przepisów prawa

Zielonogórska policja przestrzega, że w trosce o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, policjanci będą egzekwować przestrzeganie przepisów prawa. – Zielonogórscy policjanci odbierają codziennie zgłoszenia zarówno od osób prywatnych jaki od instytucji i z informacją, że są osoby, które nie stosują się do obowiązku noszenia maseczek czy zasłaniania nosa i ust. Dzieje się tak najczęściej w sklepach spożywczych, marketach, autobusach komunikacji miejskiej, dworcach, przystankach czy innych miejscach użyteczności publicznej, gdzie nie da się zachować odpowiedniego dystansu społecznego i dlatego zasłanianie nosa i ust jest obowiązkiem – informuje policja.

Są kontrole
I przypomina, że w myśl znowelizowanych 10 października przepisów, zasłanianie twarzy stało się obowiązkiem także w przestrzeniach otwartych czyli m.in. na ulicach i cmentarzach – a policjanci prowadzą kontrole tych miejsc, aby sprawdzić przestrzeganie obowiązujących przepisów i obostrzeń, także razem z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

– Pamiętajmy, że w  dobie eskalacji pandemii, przestrzeganie reżimu sanitarnego i wprowadzanych obostrzeń to nie tylko nasz obowiązek ale przede wszystkim odpowiedzialność względem  innych osób.  Pamiętajmy o częstej dezynfekcji rąk, zachowywaniu dystansu społecznego praz zasłanianiu nosa i ust. Osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą nosić masek ochronnych lub w inny sposób zasłaniać nosa i ust, w przypadku kontroli muszą okazać policjantom specjalne zaświadczenie – informuje policja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here