Policja od rana kontroluje trzeźwość kierowców (ZDJĘCIA)

1
405
fot. KMP Zielona Góra

– Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego, podobnie jak koledzy w całym województwie, prowadzą dzisiaj od rana działania „Trzeźwość”. Policyjne kontrole przez cały dzień będą w różnych miejscach w mieście i na drogach powiatu – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. 
Akcja “Trzeźwość” w Zielonej Górze

Działania „Trzeźwość”, czy „Trzeźwy Kierowca” już na stałe wpisały się w kalendarz akcji prowadzonych regularnie przez zielonogórską drogówkę. Obecne już od kilkunastu lat na drogach całego powiatu, również teraz w czasie pandemii prowadzone są z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. – Mimo początkowej niechęci kierujących w miarę upływu lat spotykają się z coraz większą aprobatą społeczną, ponieważ dają wymierne efekty: powodują eliminowanie z dróg kierujących po alkoholu. Coraz mniej osób decyduje  się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Mieszkańcy Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego mają świadomość tych kontroli i wiedzą, że policjanci także w ten sposób dbają o ich bezpieczeństwo – wyjaśnia M. Barska.

Zatrzymany na ul. Wrocławskiej
Wprawdzie w porównaniu z wynikami w przeszłości, wyraźnie widać iż efektem tych długofalowych działań jest m.in. to, że policjanci zatrzymują mniej pijanych kierowców, ale niestety wciąż kierujący pod wpływem alkoholu  – i coraz częściej pod wpływem narkotyków – są zatrzymywani przez policyjne patrole. Zdarza się tak, że podczas działań nie zostaje zatrzymany żaden nietrzeźwy – ale nie dzisiaj. Tuż  po godzinie 7.00 na ul. Wrocławskiej zatrzymany został kierujący busem, który miał w organizmie ponad promil alkoholu – informuje M. Barska.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. “również teraz w czasie pandemii prowadzone są z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego”
    Znaczy się, że co?
    Wymagany jest odstęp, wymagane są maseczki. Czy po każdym “pacjencie” policjant zmienia rękawiczki i dezynfekuje alkotest?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here