Policja apeluje o ostrożność na drogach!

0
199
fot. ZielonaNews.pl

– Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność na drogach i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych, ponieważ jest to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie jesienno – zimowym – apeluje zielonogórska policja.

Jedź wolniej!

W trudnych warunkach, przy śliskiej, mokrej czy marznącej nawierzchni policja radzi by zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Nagłe pogorszenie sytuacji pogodowej potrafi zaskoczyć wielu kierowców, dlatego pamiętajmy o tym i odpowiednio się przygotujmy. – Utrzymujmy odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu i zdejmijmy nogę z gazu także wtedy gdy z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność. Pamiętajmy również o tym aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, szczególnie w godzinach szczytu nie starajmy się za wszelką cenę wyprzedzać kolejnych aut, bo w ten sposób możemy zaoszczędzić zaledwie kilka sekund, a poprzez gwałtowne manewry stwarzamy niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale także  innych w tym osób pieszych – wyjaśnia policja.

Uwaga na pieszych!

O szczególną ostrożność prosimy w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo tych właśnie niechronionych uczestników ruchu drogowego i pamiętajmy, że w razie zdarzenia z ich udziałem, piesi ponoszą dużo poważniejsze konsekwencje z utratą zdrowia, a nawet życia włącznie. – Bądźmy szczególnie ostrożni w godzinach porannych i wieczorem kiedy zapada zmierzch i pogarsza się widoczność na drogach. Pieszych prosimy natomiast o noszenie odblasków oraz aby przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Elementy odblaskowe na torbach czy ubraniach powodują , że jesteśmy lepiej widoczni w światłach nadjeżdżających samochodów i kierujący ma szansę wcześniej nas zauważyć.  Przypominamy także o rzeczy najważniejszej: nigdy nie siadajmy za kierownicę po alkoholu! – apeluje policja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here