Podczas pijackiej awantury 72-latek ranił syna nożem. Grozi mu dożywocie

0
252
http://www.lubuska.policja.gov.pl

Przed Sądem Okręgowym w Zielonej Górze odbędzie się sprawa przeciwko 72-letniemu mężczyźnie, który 7 listopada ubiegłego roku ranił swojego syna nożej.
– W skierowanym do sądu akcie oskarżenia  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zarzucił mężczyźnie, że  7 listopada 2017 r. w Zielonej Górze, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia usiłował dokonać zabójstwa swojego syna – informuje Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

72-latek ranił nożem syna

72-latek podczas awantury domowej, któej towarzyszył alkohol ugodził syna nożem.- Ugodził go nożem w lewą stronę klatki piersiowej  oraz prawe ramię, powodując ranę kutą lewej połowy klatki piersiowej  z penetracją do jamy opłucnowej, które to obrażenia stanowiły chorobę realnie zagrażającą  życiu pokrzywdzonego – wyjaśnia prokuratura.
W trakcie śledztwa ustalono, że w mieszkaniu zajmowanym przez oskarżonego, synów i konkubinę często dochodziło do awantur, prowokowanych przez różne strony  i były podejmowane  interwencje policji.
– Tamtego dnia w mieszkaniu doszło do kłótni pomiędzy pokrzywdzonym i oskarżonym połączonej z wzajemnym obrzucaniem się wyzwiskami. W pewnym momencie ojciec chwycił nóż leżący na ławie, podszedł do syna i zadał  mu uderzenie nożem  na wysokości serca, chwilę później zadał drugie uderzenie w ramię. Pokrzywdzony wybiegł z domu prosząc sąsiadkę o wezwanie pogotowia – relacjonuje prokuratura. W wydanej opinii biegli orzekli, że oskarżony działał  mając zachowaną zdolność rozumienia znaczenia czynu, natomiast miał w stopniu znacznym  ograniczoną zdolność pokierowania swoim postępowaniem.  Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara  pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat albo dożywocie.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here