PKS uruchamia szybkie połączenie do Warszawy. Do stolicy dotrzemy w pięć godzin

1
4587
fot. PKS Zielona Góra

PKS w Zielonej Górze uruchamia specjalne, ekspresowe połączenie z Warszawą. – Od 21 stycznia uruchamiamy ekspresowe kursy do Warszawy. To oferta dla osób, które z uwagi na remonty linii kolejowych straciły możliwość dogodnego porannego połączenia do stolicy – informuje PKS Zielona Góra.

PKS z Zielonej Góry do Warszawy

Autobus będzie kursował od poniedziałku do piątku. Z Zielonej Góry wystartuje o godz. 5.00. A do Warszawy dojedzie na godz. 10.00. Powrót z Warszawy będzie możliwy o godz. 16.45. Autobus nie będzie zatrzymywał się i będzie jechał drogą ekspresową S3 oraz autostradą. Cena biletów będzie wynosić 80 zł, ale jest szansa za zakup biletu w promocji. Obecnie na stronie przewoźnika bilety dostępne są od 50 zł.  Ważne jest także to, że za bilet w autobusie będziemy mogli zapłacić kartą.

Utrudnienia w dojeździe do stolicy

9 grudnia 2018 roku PKP zmieniło rozkład jazdy. A w nim na niekorzyść zmieniły się połączenia z Zielonej Góry do Warszawy. Radni wystosowali nawet apel do władz kolei z prośbą o przywrócenie połączeń kolejowych na trasie Zielona Góra-Warszawa. Na ten apel PKP opowiedziało i zapewniało, że postara się wprowadzić modyfikacje (czytaj więcej:  Co z połączeniami kolejowymi do Warszawy? Jest odzew PKP). Póki co, jednak do Warszawy bez samochodu dostać się raczej trudno. Pozostaje samolot z Babimostu, ale dla niektórych nie jest to satysfakcjonująca alternatywa. Teraz z odsieczą przychodzi także PKS.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. A ja uważam, że autobus powinien jechać wcześniej, aby był w Warszawie 8-9. Bo jak doliczymy, że w W-wie trzeba jeszcze gdzieś dojechać..to robi się już +1h

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here