PiS, PO i Zielona Razem jednogłośni w sprawie budżetu

0
291
fot. Urząd Miasta Zielona Góra

Zamieszania i wątpliwości wokół budżetu było sporo. Teraz oficjalnie partie zgodziły się na jego przyjęcie.

Lepsze zarobki?

Powodem, dla którego partie jednogłośnie przyjęły budżet było zapewnienie prezydenta, że spotka się jeszcze w tym roku ze związkowcami i postara się znaleźć pieniądze na uregulowanie wynagrodzeń pracowników budżetowych.

Radni miasta zorganizowali 20 grudnia konferencję, na której zapadła decyzja oraz deklaracje prezydenta. Zgromadzeni, m.in. Piotr Barczak, Jacek Budziński, Filip Gryko i Robert Sapa chcą wierzyć w zapewnienia Janusza Kubickiego i w związku tym są w stanie oddać głos za przyjęciem budżetu.

Historyczny budżet

Jak poinformował radny budżet to największy do tej pory budżet miejski, bo liczy prawie 900 mln złotych. Z tych pieniędzy zostanie zrealizowanych sporo inwestycji. Nikt nie ma nic przeciwko budowie parku czy drogi, nie jest to sprawa polityczna i według radnego być może to doprowadziło do porozumienia.

Negocjacje płac

Już wkrótce w związku z porozumieniem rozpoczną się negocjacje płac i wynagrodzeń, a na tym najbardziej radnym zależało. Nie jest konieczne zapisywanie tych pieniędzy w bieżącym budżecie, ale chodzi o to żeby został on znowelizowany.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here