Piłka do golfa – jaki model wybrać dla siebie?

0
43
Piłka do golfa - jaki model wybrać dla siebie?

Aby wybrać najlepszą piłkę golfową, trzeba mieć na uwadze swoje umiejętności gry i jej styl. Należy też pamiętać, jakie ma się wymagania dotyczące piłki golfowej. Już na samym początku powinno się zdefiniować, czy jest się początkującym, średnio zaawansowanym czy zaawansowanym graczem. Ważna jest tu uczciwość wobec samego siebie, właściwa ocena swoich umiejętności pozwoli bowiem dobrać piłkę, która sprawi, że gra będzie prawdziwą przyjemnością.

Piłka do golfa – czym się odznacza?

Materiałem, z którego zazwyczaj wykonana jest piłka do golfa to plastik, guma lub żywica. Piłki do golfa dzielą się między innymi ze względu na liczbę warstw. Spotyka się piłki jedno-, dwu-, trzy, a nieraz nawet pięciowarstwowe. Wszystkie piłki golfowe są do siebie wizualnie bardzo podobne, jest to widoczne w kształcie, jak i wielkości. Konstrukcyjnie jednak, w zasadniczy sposób różnią się od siebie kilkoma kwestiami.

Piłka do golfa i jej parametry

Istnieją miękkie, normalne, a także twarde piłki golfowe. Piłka golfowa ma rzecz jasna określone parametry i dotyczy to zarówno średnicy, jak i wagi. Dokładniejszy przyjrzenie się pomaga dostrzec drobne, a w praktyce kluczowe, różnice między poszczególnymi modelami piłek. Różne piłki golfowe mogą przy identycznym uderzeniu uzyskiwać odmienne: odległości, rotacje i wysokości lotu. Jaką zatem piłkę dobrać?

Piłka do golfa w zależności od umiejętności

W przypadku początkujących graczy, którzy podczas jednej rundy tracą więcej niż 3 piłki, powinni zdecydować się na najtańsze piłeczki. W kategorii piłeczek w najniższej cenie nie ma potrzeby brać pod uwagę swoich umiejętności i stylu gry, a jedynie cenę. Dobra będzie tu piłka do golfa dwuwarstwowa.

Tracąc do 3 piłek, można już pomyśleć o piłce dla gracza średniozaawansowanego, która odznacza się niewielką skłonnością do nabierania obrotów po uderzeniu kijem, ma twardą powłoką, stromym torem lotu, a wciąż pozostaje w korzystnej cenie. Najlepszą propozycją dla takich graczy jest piłka dwuwarstwowa o niskiej lub też średniej kompresji.

Najbardziej zaawansowanym graczom poleca się piłkę wielowarstwową, która poprawia wszystkie aspekty gry. Piłka dla gracza zaawansowanego zapewnia najlepszą kontrolę. Cena takiej piłki jest wyższa, ale wyniki znacznie lepsze. Sklep golfowy oferuje pełny asortyment piłek do gry w golfa.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here