Piknik Naukowy w Zielonej Górze już w sobotę. Co się będzie działo?

0
1030
Piknik Naukowy 2023
fot. materiały prasowe

Zapraszamy wszystkich entuzjastów nauki i ciekawych odkryć na coroczny Piknik Naukowy organizowany przez Centrum Nauki Keplera. – Ta wyjątkowa impreza odbędzie się w sobotę, 22 lipca 2023 roku, na parkingu przy Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze w godz. 12.00-17.00. Przygotujcie się na niezapomnianą przygodę naukową w przyjaznej i interaktywnej atmosferze! – informuje Weronika Bożejko z ZOK.

Piknik naukowy ze strefami

Na terenie Pikniku uczestnicy będą mieli możliwość eksplorowania różnych dziedzin nauki poprzez interaktywne stanowiska i niesamowite eksperymenty. Centrum Nauki Keplera stworzyło specjalne strefy tematyczne, które nawiązują do różnych dziedzin nauki, zapewniając niezwykłe doświadczenia dla wszystkich odwiedzających.

Strefa 01 – PRZYRODA

Jedną z atrakcji będzie Strefa 01 – PRZYRODA, organizowana przez Centrum Przyrodnicze. Będzie można zgłębić świat owadów i gadów, wziąć udział w poszukiwaniach złota, spróbować swoich sił w łowieniu rybek czy odkryć fascynujący świat życia pod wodą. Dla fanów wodnych przygód przygotowano również stolik wodny, WOPR będzie informować o bezpiecznym pobycie nad wodą, a wodne koło fortuny dostarczy dodatkowych emocji.

Strefa 02 – KOSMOS

W Strefie 02 – KOSMOS, zorganizowanej przez Planetarium Wenus przy wsparciu Koła Naukowego Inżynierii Kosmicznej Uniwersytetu Zielonogórskiego, będzie można wziąć udział w „Treningu Astronauty”, obserwować Słońce, uwiecznić swoje kosmiczne zdjęcie w AstroFotoBudce i zobaczyć łazik marsjański przygotowany przez Koło Naukowe Inżynierii Kosmicznej.

Strefa 03 – EKSPERYMENT

Strefa 03 – EKSPERYMENT zaprasza do Miasta Nauki, gdzie naukowcy prezentują różnorodne doświadczenia i pokazy naukowe. Mobilne Laboratoria Przyszłości pozwolą uczestnikom na praktyczne eksperymenty i odkrywanie fascynujących zjawisk naukowych.

Strefa 04 – Partnerzy

W Strefie 04 – PARTNERZY będzie można zapoznać się z prezentacjami firm i instytucji współpracujących z Centrum Nauki Keplera, takich jak Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze, Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o., Grupa PGE – Elektrociepłownia Zielona Góra SA, Instytut Oceanologii PAN z Sopotu czy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o ich działalności i zaangażowaniu w dziedzinie ochrony środowiska i badań naukowych.

Piknik Naukowy 2023. Kiedy i gdzie?

– Zapraszamy wszystkich na Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera w sobotę, 22 lipca 2023 roku, w godzinach od 12.00 do 17.00 na parking przy Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze. Przygotujcie się na pełną emocji i inspirujących doświadczeń przygodę naukową. Dołączcie do naszego zespołu badaczy i odkrywców – czeka na Was fascynujący świat nauki! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny – informuje Bożejko.

Źródło: materiały prasowe ZOK

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here