Pijany kierowca wjechał w sklep

1
925
fot. KMP Zielona Góra

Na schodach sklepu przy ul.Chrobrego zakończył swoją jazdę kierujący bmw mężczyzna, który miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie.

W piątek dyżurny KMP otrzymał informacje o jadącym ulicami w centrum miasta bmw, za którym miał kierować nietrzeźwy mężczyzna. Patrol ruchu drogowego zauważył wskazany samochód na skrzyżowaniu ul.Westerplatte i Ułańskiej. Kierujący na widok radiowozu ruszył i usiłował odjechać. Uciekając uderzył w tył radiowozu nieoznakowanego, który również przyjechał na miejsce i usiłował spowolnić jazdę bmw.

Ucieczka kierującego bmw nie trwała długo, samochód zatrzymał się na schodach sklepu przy ul.Chrobrego. W pojeździe oprócz kierującego znajdował się również pasażer. Obaj zachowywali się agresywnie wobec policjantów i nie chcieli wykonywać ich poleceń. Jak się okazało obydwaj mężczyźni byli bardzo pijani.

Kierującym był 19-latek, który miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie – dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Pasażer – jak się okazało właściciel bmw – miał ponad 2 promile.

19-latek trzeźwieje w policyjnym areszcie. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Po wytrzeźwieniu mężczyzna jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty popełnionych przestępstw: kierowania w stanie nietrzeźwości (kara do 2 lat pozbawienia wolności), niezatrzymania się na wezwanie policjanta (kara do 5 lat pozbawienia wolności) i zmuszania policjanta do zaniechania czynności służbowych (kara do 5 lat pozbawienia wolności).

Odpowiedzialności karnej nie uniknie także pasażer, który udostępnił pojazd osobie bez uprawnień oraz pijanej. Nie jest wykluczone, iż po wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia 19-latek usłyszy jeszcze dodatkowe zarzuty za swoje czyny.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Zakończył jazdę przy rondzie. Pewnie myślał, że Kotylak został prezydentem i zbudował tam już „prawoskręt”…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here