Nowy park w Zielonej Górze przy os. Mazurskim. Kiedy otwarcie?

1
880
park przy os. Mazurskim
Rodzina zdjęcie utworzone przez ViDIstudio - pl.freepik.com

Latem ubiegłego roku urząd miasta ogłosił przetarg i wyłonił wykonawcę zadania związanego ze stworzeniem parku do wypoczynku i rekreacji dla os. Mazurskiego i pobliskich Śląskiego, Pomorskiego w Zielonej Górze. Teraz radny Jacek Budziński w imieniu mieszkańców pytka, kiedy otwarcie parku?
Park przy os. Mazurskim. Kiedy otwarcie?

Pod koniec sierpnia urząd miasta zdecydował, że zadanie wykona firma Pro – Infra Sp. z o.o. Koszt realizacji inwestycji wyceniono na nieco ponad 610 tys. zł. Teraz mieszańcy za pośrednictwem radnego Jacka Budzińskiego dopytują kiedy rozpoczną się prace i kiedy planowane jest otwarcie tego parku?

Co powstanie w parku przy os. Mazurskim?
W ramach zadania wykonawca musi najpierw zaprojektować teren, a potem zagospodarować teren parku. – Wykonawca opracował dokumentację projektował – wyjaśnia magistrat. Teraz czas na część budowlaną. W ramach inwestycji wykonawca będzie musiał wykonać schody terenowe przy dwóch wejściach na teren inwestycji, ścieżki z nawierzchni przepuszczalnej, ścieżki drewniane, nawierzchnie bezpieczną z piasku pod urządzeniami zabawowymi, nawierzchnie trawiastą rekreacyjną.

 

Teren sportowo-zabawowy
Powstanie tu także teren sportowo-zabawowy zawierający: mini boisko trawiaste do gry w piłkę nożną z bramkami, plac zabaw dla dzieci, ścieżkę zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń. Wykonanie obiektów małej architektury w postaci hamaków, ławo-stołów, mostka, ławek oraz koszy parkowych. Wykonawca będzie zobowiązany do uporządkowania terenu z powalonych drzew będących w kolizji ze ścieżkami, wycinkę niebezpiecznych drzew, karczowania z krzewów, pokrzyw, chwastów.

Kiedy otwarcie parku?

Radny Jacek Budziński w swojej interpelacji pytał w imieniu mieszkańców: Kiedy rozpoczną się prace i kiedy planowane jest otwarcie tego parku? W odpowiedzi magistrat wyjaśnia, że park zostanie ukończony na wiosnę.

 

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Jak może zostać ukończone coś co jeszcze nie jest zaczęte a jest już połowa stycznia? Janusz K oby to twoja ostatnia kadencja …

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here