Ozdobne wiśnie już posadzone wokół pomnika Bachusa

1
457
fot. ZielonaNews.pl

27 stycznia wokół pomnika Bachusa posadzono ozdobne wiśnie. – Wszędzie gdzie możemy zrywamy beton i sadzimy, drzewa, byliny, kwiaty – poinformował nas  Agnieszka Miszon z ZGK. A prezydent miasta Janusz Kubicki skomentował: Cieszę się, że będzie tutaj jeszcze piękniej. 
Wiśnie ozdobne przy pomniku Bachusa w Zielonej Górze

Wokół pomnika pojawiło się 7 wiśni ozdobnych. Kolejne mają być posadzone przy ul. Żeromskiego. –  Będą to wiśnie w odmianie plena. Nie mają owoców, pełnią funkcję ozdobną. To rośliny botaniczne, które nie występują dziko. Są wytrzymałe na warunki miejskie i dedykowane do przestrzeni zurbanizowanej. Pięknie kwitną na biało z lekkim odcieniem różu, a jesienią mają wyrazisty pomarańczowy i czerwony kolor. Najnowsze nasadzenia przy pomniku Bachusa pojawią się na wniosek radnego Andrzeja Brachmańskiego – wyjaśniała nam A. Miszon.

Nowe nasadzenia w Zielonej Górze
To jednak nie koniec. Kolejne drzewa pojawią się także przy planetarium Wenus. Tu ma być odnowiona historyczna aleja lip. Nowe drzewa pojawią się również przy Wieży Głodowej.  – Na ul. Mickiewicza, obok kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej, ZGK posadzi też trzy głogi szkarłatne odmiany Paul’s Scarlet -wymienia A. Miszon.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here