Dziś oficjalne otwarcie parku Tysiąclecia. Będzie jedzenie, muzyka i gra (ZDJĘCIA)

0
9866

Miasto planuje oficjalne otwarcie Parku Tysiąclecia. Imprezę zapowiedziało na 21 marca. – Oficjalne otwarcie zaplanowano za tydzień, pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, 21 marca o 16.00 – informuje miasto.

Otwarcie parku Tysiąclecia
Park Tysiaclecia nie jest zamknięty i można się po nim swobodnie poruszać. Ale miasto planuje oficjalne otwarcie. – Będzie hucznie, ale jak na park przystało, uszanujemy obyczaje tutejszych gospodarzy, czyli jeży i ptaków – informuje miasto.

Scena i cooking show

Jak informuje miasto w parku stanie scena, na której odbędzie się cooking show pod hasłem Arena Wiosennych Smaków. – Naprzeciw siebie staną dwie drużyny (jedna reprezentowana przez prezydenta Janusza Kubickiego, druga przez Grzegorza Hryniewicza). Liderzy dobiorą zawodników z publiczności i wspólnie z nimi przygotują wiosenne sałatki z sosami. Kuchenne przybory i rękawiczki – zapewnione. To publiczność zadecyduje, spod czyjego noża wyszła lepsza sałatka – informuje miasto. Na degustatorów czeka 500 porcji. Będzie także żurek.

Muzyczna oprawa otwarcia Parku Tysiąclecia

Muzyczną oprawę zapewni studio piosenki Rezonans z Domu Harcerza i studio tańca Keep on Dancing. – O oprawę muzyczną zadbają natomiast DJ Bamse (Paweł Jakubowski) i DJ Vonsky (Patryk Leszczyński). ZGrana Rodzina zatroszczy się o animacje, zabawy i warsztaty dla dzieci – informuje magistrat.
Gra terenowa

Zaplanowano też grę terenową. – Młodsi i starsi będą mogli wspólnie wziąć udział w grze terenowej i bliżej poznać park. W Centrum Pomocy Warto Jest Pomagać otrzymają mapy. Zadaniem zawodników będzie odnaleźć 12 punktów na terenie parku – m.in. grobowiec Beuchelta, tężnię, wybieg dla psów, huśtawkę dla osób jeżdżących na wózkach, karmniki, fontanny, stoły szachowe czy ogród zmysłów. Przy każdej stacji zdobędą pieczątkę. Z zebranym kompletem stempli będą mogli ruszyć po odbiór nagrody-niespodzianki. Wspólna zabawa jest wstępnie przewidziana do godz. 18.00 – informuje urząd miasta.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here