Odżywka do włosów i jej wpływ na Twoją fryzurę

0
134
fot. materiały prasowe

Nasze włosy każdego dnia narażone są na wiele niebezpieczeństw. Suszarka, lokówka, prostownica, promienie słoneczne, farbowanie – wymieniać można w nieskończoność. Dlatego takie produkty, jak odżywka do włosów, powinny znaleźć się w domu każdej z nas. Jak wpływa ona na naszą fryzurę?

Odżywka na pomoc zniszczonym włosom

Działanie odżywki do włosów uzależnione jest od tego, jakie składniki w niej znajdziemy. Niektóre mogą sprawić, że kosmyki będą wyglądać pięknie, inne – no cóż, przyniosą więcej szkody, niż pożytku. Dlatego wybieraj z głową. Przykład? Odżywki na bazie silikonów, które mocno oblepiają włosy i chronią przed wysuszeniem oraz łamaniem się, nałożone na nasadę włosów mogą sprawić, że Twoja fryzura stanie się przyklapnięta. Zwłaszcza jeśli posiadasz cienkie kosmyki. Takie odżywki sprawdzą się idealnie na noc, na same końcówki. Na dzień sięgaj po takie odżywki, które możesz spłukać bądź nałożyć bez szkody dla wyglądu włosów. Powinny wygładzić je i wzmocnić, nie zaś przyklepać do skóry głowy. Tu wybór nie jest tak prosty jak wtedy, gdy kupujesz odżywki do paznokci. To trochę bardziej skomplikowane. Dlatego koniecznie dobieraj kosmetyki bezpośrednio do potrzeb Twoich włosów, by pozytywnie wpłynąć na wygląd fryzury.

Nie tylko odżywka pomoże Twoim włosom

Gdy Twoje włosy wołają pomocy, prawdopodobnie masz za sobą naprawdę niezły maraton wszystkiego, co złe dla naszych kosmyków. Farbujesz je, suszysz, używasz nieodpowiedniego szamponu – tych czynników, które mogą zniszczyć włosy, jest naprawdę wiele. Odżywka na szczęście jest w stanie wiele naprawić. Jednak nie wszystko. Kiedy nakładasz na paznokcie lakiery hybrydowe, a nieodpowiednie ich ściąganie niszczy płytkę paznokcia, nie ratujesz się tylko za pomocą odżywki. Pozwalasz płytce odpocząć. Podobnie powinno być w przypadku włosów. Pozwól im odpocząć i dobrze o nie zadbaj. Nie susz ich gorącym powietrzem, przygotuj im SPA raz w tygodniu. Z pewnością Ci się za to odwdzięczą.

Odpowiednia pielęgnacja należy się nie tylko skórze głowy i ciała. Nie zapominaj również o włosach. Jeśli więc nie korzystasz z odżywek, zmień to jak najszybciej. Zajrzyj na stronę Eveline.pl, by dowiedzieć się więcej na temat tego, co dobre dla Twojego ciała.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here