Oddział chirurgii dziecięcej zamknięty. Czterolatek miał koronawirusa

2
1852
Koronowirus w Zielonej Górze
fot. ZielonaNews.pl

W piątek na oddział chirurgii dziecięcej trafił czterolatek. Był leczony z powodu urazu, ale przy wypisie w poniedziałek lekarza zaniepokoił jego kaszel. Został poddany testom na koronawirusa. Okazało się, że jest zarażony. W wyniku tego oddział chirurgii dziecięcej został zamknięty.

Czujny lekarz
Czterolatek w piątek trafił na oddział chirurgii dziecięcej zielonogórskiego szpitala. Miał ranę ciętą głowy. – W poniedziałek przy wypisie dziecko zaczęło zdradzać pewne objawy, takie jak kaszel. Uważny lekarz wysłał dziecko na dodatkowe badania pod kątem koronawirusa. Te badania okazały się pozytywne. W związku z czym dziecko zostało odesłane na kwarantanne domową wraz z opiekunką – poinformowano nas w biurze zarządu szpitala.

Personel na kwarantannie
Personel, który miał styczność z dzieckiem (nie tylko z oddziału) został wysłany na kwarantannę. – Czekamy na wyniki testów na koronawirusa – poinformowano nas w biurze zarządu szpitala. Oddział jest zamknięty i wstrzymane są przyjęcia. Oddział będzie musiał być odkażony i zabezpieczony.

W trosce o nasze bezpieczeństwo
Na portalu społecznościowym pojawił się także wpis, najprawdopodobniej kogoś z personelu szpitala, kto apelował by nie ukrywać objawów w wywiadzie lekarskim. Chodzi o to, że matka dziecka prawdopodobnie wróciła z Niemiec, a babcia nie poinformowała o tym lekrza. Z informacji zamieszczonej na facebooku wynika, że matka miała także gorączkę i kaszel (biuro zarządu szpitala nie dysponuje takimi informacjami, więc nie mogło ich potwierdzić). – Pacjenci z pilnymi chorobami chirurgicznymi kierowani do Poznania i Gorzowa. Ludzie, jak nie oprzytomniejecie, to wykończycie nas a potem siebie, bo nie będzie miał Was kto leczyć – czytamy we wpisie na Facebooku. Znajdziecie go tutaj

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Taka kobieta powinna dostać te 30 000zł kary jak za złamanie zasad kwarantanny. Ukrywanie takich informacji to objaw totalnej głupoty i ignorancji! Gdyby ktoś umarł teraz z powodu tego lekkomyślnego działania, to Pani powinna dostać zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci! Żarty się skończyły. Tego 1% lekkomyślnych ludzi inaczej nie uda się utemperować.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here