Nowe zagraniczne połączenia z Zielonej Góry. Pojedziemy do Wiednia i Budapesztu

2
5717

9 grudnia zmienia się rozkład jazdy PKP. W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity znajdziemy pociąg relacji Wiedeń/Budapeszt – Wrocław – Berlin, który będzie przejeżdżał także przez Zielona Górę. Jest to pociąg kolei austriackich OeBB o nazwie NightJet. – W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity przygotowało pociąg IC NightJet relacji Wiedeń/Budapeszt – Wrocław – Berlin, który umożliwi dzienny dojazd do Berlina oraz nocny do Wiednia, Bratysławy i Budapeszt – informuje zespół prasowy PKP. Przejazd na tej trasie będzie kosztował minimum 29 euro (Sprawdź tutaj: Ceny biletów i godziny odjazdów/przyjazdów na trasie Wiedeń-Zielona Góra- Berlin)

Połączenia PKP z Zielonej Góry do Warszawy

PKP Intercity uruchomi także połączenie pociągiem IC Koponicka na trasie Warszawa – Zielona Góra nie przez Poznań, lecz przez Wrocław. Podróż ma trwać 6 godzin i 53 minuty. Drugi z pociągów do Zielonej Góry jadący przez Poznań, trasę tę pokona o pół godziny szybciej. Więcej bezpośrednich pociągów między Zieloną Górą a stolicą nie będzie. Co ważne trasę Warszawa – Zielona Góra przez Wrocław obsłużą składy PesaDART. Dzięki tym zmianom mieszkańcy Zielonej Góry zyskają możliwość podróżowania nowoczesnymi i komfortowymi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi (EZT).

Zmodernizowane wagony

Od początku 2019, na trasach obejmujących Zielona Górę, pasażerowie będą mogli skorzystać ze zmodernizowanych wagonów. –  PKP Intercity konsekwentnie realizuje największy program inwestycyjny w swojej historii wart ok. 7 mld złotych. Przewoźnik podpisuje kolejne umowy na zakup nowego i modernizację dotychczas posiadanego taboru. Z pierwszych efektów tych kontraktów pasażerowie będą mogli skorzystać już od początku 2019 roku. Na torach pojawią się pierwsze wagony zmodernizowane przez H. Cegielski Fabrykę Pojazdów Szynowych w Poznaniu. Będą to wagony przedziałowe drugiej klasy. Pasażerowie skorzystają w nich z wygodnych foteli, klimatyzacji, gniazdek elektrycznych, elektronicznego systemu informacji pasażerskiej oraz toalet z zamkniętym obiegiem. Ponadto zostaną zainstalowane wzmacniacze sygnału komórkowego oraz urządzenia do bezprzewodowego internetu. Zmodernizowane wagony będą wykorzystywane do obsługi połączeń w całej Polsce. Dostępne będą m.in. na trasach: Wrocław/Zielona Góra – Poznań – Gdynia/Olsztyn – (Białystok) i Kraków/Lublin– Katowice – Wrocław – Zielona Góra –Szczecin – (Świnoujście) – informuje zespół prasowy PKP. Więcej na temat nowych połączeń przeczytacie na stronie PKP Intercity.

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here