Nowe przedszkole w Zielonej Górze wystartuje we wrześniu (ZDJĘCIA)

0
727
fot. materiały prasowe

Kreatywne zajęcia językowe, majsterkowanie, spotkania z przyrodą – to tylko niektóre z zajęć, które już we wrześniu wystartują w nowoczesnym budynku na terenie LPP-T. Fundacja Ekoenergetyki zaprasza do Ekologiczno-Językowego Przedszkola Ekolucky.

Przedszkole dla pracowników Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego

Przedszkole dedykowane pracownikom firm zlokalizowanych na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego to projekt, który zapewni rodzicom bliskość miejsca pracy i opieki nad dzieckiem. Ciekawe, pobudzające kreatywność i rozwój dzieci zajęcia w połączeniu z bezpieczną i wygodną dla rodziców formą opieki nad dziećmi pozwolą aktywnym zawodowo młodym rodzicom spędzać więcej czasu z maluchami, także w drodze z i do pracy.
Łączenie pracy z życiem rodzinnym to duże wyzwanie, zwłaszcza dla osób posiadających małe dzieci. Ekolucky powstaje po to, aby pomagać rodzicom godzić dwie niezwykle ważne role życiowe z zachowaniem work-life balance – podkreśla prezes Fundacji Ekoenergetyki Urszula Przegalińska-Kubik.

Jak będzie wyglądało nowe przedszkole?
Nowe „centrum kreatywnej nauki i zabawy” zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu jak największego komfortu i bezpieczeństwa maluchom. W przestronnym i nowocześnie wyposażonym budynku znajdą się 4 sale przedszkolne podzielone na strefy zabawy, zajęć i relaksu oraz duża sala wielofunkcyjna. Całości dopełni ekologiczny plac zabaw z ogródkiem warzywno-kwiatowym.

Wysokie standardy

 

– Dbamy o to, aby nasi mali podopieczni byli bezpieczni, dlatego materiały jakich używamy do wykończenia i wyposażenia sal są dostosowane do grup wiekowych przebywających w nich dzieci oraz posiadają właściwe atesty i certyfikaty – zaznacza prezes Przegalińska – Kubik.

Budynek Ekolucky będzie spełniał najwyższe standardy. Rozmieszczenie i aranżacja wnętrz będą wspierały wszechstronny rozwój dzieci, z jednej strony zapewniając stałość i bezpieczeństwo, z drugiej stymulując do eksperymentowania i próbowania nowości. Sale zostaną wyposażone w wielofunkcyjne meble i interaktywne zabawki, a także nowoczesne pomoce naukowe, takie jak ekrany intuicyjne w każdej sali, dywany do rytmiki, plansze do programowania czy roboty.

Bogata oferta dydaktyczna
Na wyjątkową ofertę Ekolucky składa się szeroka gama zajęć dydaktycznych, przygotowanych specjalnie dla poszczególnych grup wiekowych. Łączenie nauki z zabawą oraz kształtowanie postaw proekologicznych będą się odbywały w co najmniej w dwóch językach.
Bardzo ważne jest dla nas, aby wyposażyć przedszkolaki w kompetencje językowe. Dlatego nauczyciele będą zwracać się do dzieci w dwóch językach: polskim i angielskim. W ten sposób nauka języka będzie czymś naturalnym – odbywać się będzie przy okazji dobrej zabawy. Drugi istotny element naszej oferty to ekologia. Chcemy wychowywać odpowiedzialne i mądre młode pokolenie, które dba o środowisko i zdrowie – zaznacza prezes Fundacji Ekoenergetyki.
Rodzice będą mogli również wybierać zajęcia dodatkowe. Oprócz języka angielskiego dostępny jest również język niemiecki. W programie znalazły się także zajęcia chemiczne, podczas których dzieci będą miały okazję samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i eksperymenty, co rozbudzi ich zainteresowanie naukami ścisłymi. Zajęcia sensoryczne i taneczne zapewnią dużą dawkę aktywności fizycznej oraz poszerzą świat doznań maluchów. Na uwagę zasługują także m.in. zajęcia kulinarne i kontakt ze zwierzętami, który nauczy dzieci odpowiedzialności i przyniesie mnóstwo radości.

Kto może liczyć na miejsce w przedszkolu?
Ekolucky zaprasza w swoje progi małych odkrywców w wieku od 3 do 6 lat. Przedszkole będzie gotowe na zapewnienie opieki 4 grupom dzieci, a każda z nich będzie liczyć do 19 maluchów. Pracownicy okolicznych firm oraz rodzice zainteresowani wyjątkową ofertą przedszkola mogą zapisać swoje pociechy w prosty sposób, za pośrednictwem strony internetowej Ekolucky.

Źródło: materiały prasowe

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here