Zobacz nowe autobusy w zielonogórskich barwach

1
1822
fot. materiały prasowe

Elektryczne autobusy to zdaniem większości naszych czytelników, najważniejsza inwestycja 2017 roku. To warte prawie 100 mln zł przedsięwzięcie niesie ze sobą wiele zmian. Przebudowane zostaną pętle autobusowe, powstaną stacje ładowania pojazdów, ale to wszystko ma przynieść korzyści, dla mieszkańców i powietrza.

Pierwsze, szpiegowskie foto

Elektryczne autobusy to ekologiczny środek transportu. Mieszkańcy martwili się, że wprowadzenie tak drogiej inwestycji podniesie ceny biletów, jednak miasto nie planuje takich zmian. Przeciwnie, podczas jednej z  konferencji prasowych prezydent Janusz Kubicki zapowiedział, że dotrzyma obietnicy i dzieci i młodzież szkolna będą jeździć autobusami MZK za darmo. Pierwsze pięć niskopodłogowych autobusów elektrycznych typu solo ma trafić do miasta w czerwcu 2018 r. Cały tabor powinien pojawić się do końca listopada. Prezydent miasta na swoim fanpage’u opublikował właśnie pierwsze zdjęcie zielonogórskich autobusów. Prawdopodobnie nie są to jednak elektryczne pojazdy, ale nowe, spalinowe mercedesy, których miasto zakupiło 17 sztuk.  – Dostałem takie ciekawe jeszcze troszkę szpiegowskie foto. Ale już niedługo będzie mieli nowe autobusy w ZG – komentuje fotografię. Jak Wam się podobają?

fot. Janusz Kubicki fb

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Zdecydowanie to co widać na zdjęciu to spalinowe przegubowe Mercedesy. Elektryki dostarczy Ursus i pewnie na pierwszą sztukę w barwach Zielonej Góry przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here